Fiktivní firmy přijaly své první zaměstnance

V úterý 4. 10. 2016 probíhaly ve fiktivních firmách první přijímací pohovory, které připravili a organizačně zajistili studenti VOŠ s profilací "Management a personalistika".

Studenti (zaměstnanci personálního oddělení) vedli se studenty (uchazeči o zaměstnání) přijímací pohovory - rozebírali životopisy a motivační dopisy, projednávali kvalifikační předpoklady pro požadované pracovní pozice a hovořili např. také o zálibách a volnočasových aktivitách. Při pohovorech si studenti ověřili, že není jednoduché zjistit "nežádoucí" informace, pokud se na ně nemohou přímo zeptat ... Personalisté nakonec vše úspěšně zvládli a firmy mohou začít plnit své podnikatelské záměry.