Film o VOŠ: Jak vzpomínají naši kolegové na natáčení?

Ing. Miroslav Mach – učitel technickým předmětů

„Vzpomínám na to, jak se kameraman dostával pod modré panely FESTO, aby natočil pohyb pneumotorů zespodu. Náhled a požadavky kameramana byly překvapením, se kterými se tak často nesetkáváme, např. nároky na osvětlení, postavení jednotlivců při natáčení, správné předvedení výuky učitelem.“

Mgr. Hana Kosíková – předsedkyně předmětové komise, učitelka cizích jazyků

„Překvapili mne moji němčináři z kombinovaného studia. Spontánně si přinesli kytaru a na kameru suverénně dali Sag mir, wo die Blumen sind …“

Ing. Milan Frýba – předseda předmětové komise, učitel ekonomických předmětů

„Natáčení videofilmu o Vyšší odborné škole bylo velice příjemné. Myslím si, že v krátkém čase je představeno jak studium na Vyšší odborné škole tak i atmosféra školy.  Jsem moc rád, že takový film vznikl a jsem hrdý na to, že jsem se natáčení mohl zúčastnit.„

Mgr. Věra Szabová – ředitelka školy

„Velmi živě si pamatuji na scénu „příjezd automobilů ke škole“. Vyfotila jsem ze střechy budovy školy okolní ulice. Podle fotografie jsme potom vytvořili plán příjezdů a všichni řidiči, studenti i kolegové, šli na svá místa. Pan Klíma vynesl natáčecí techniku na střechu budovy a telefonem mi dal instrukce ke „startu“. Já dala znamení všem připraveným řidičům hlasitým zatroubením ... a výsledný záběr můžete vidět ve filmu.“

Ing. Bc. Karel Šolín, MSc. – učitel managementu a anglického jazyka

“Já pro změnu naváži na paní ředitelku a její vzpomínání na signál daný klaksonem pro všechny řidiče, aby se sjeli auty ke škole naráz z připravených směrů na připravená místa. Plni napětí jsme jako řidiči se staženými okénky a běžícími motory čekali na uvedený signál. A když jsme jej uslyšeli - vyrazili jsme! Tedy jen někteří. Totiž skupina aut ze směru paní ředitelky nikoli, neboť onen klakson nebyl její, nýbrž nějaký jiný, náhodný ze silnice v sousedství školy. Proto tedy celý záběr ještě jednou a tentokrát byl signál upraven na trojí “hlasité zatroubení” v pravidelných intervalech. Tento druhý záběr se již podařil.”

A co vy? Už jste film viděli?

Který ze záběrů se líbí Vám?

Budeme rádi, pokud nám dáte vědět např. na e-mail: szabova@sps-caslav.cz

Nabízíme Vám lehké nakouknutí kameramanovi přes rameno. Podívejte se na záběry pořízené během natáčení:

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení