Novomestští studenti v Čáslavi

Ani o podzimních prázdninách nezůstala škola opuštěná. Její prostory s Domovem mládeže zaplnili studenti z partnerské Vyšší odborné školy ze slovinského Noveho Mesta, kteří zde strávili tři dny plné exkurzí.

Ve středu po dopoledním seznámení se s městem Čáslav, školou a jejími studijními programy si studenti s úžasem prohlédli bohaté sbírky zámku Žleby. Čtvrtek byl pak věnován našemu hlavnímu městu.

Dopolední program v Praze se řídil podle oborů studentů. Ti, kteří se věnují multimédiím, si prošli Barrandovské filmové ateliéry. Pro budoucí ekonomy byla připravena velmi zajímavá exkurze do reklamní agentury Young & Rubicam. Po poledním občerstvení se všichni studenti vydali po Královské cestě na prohlídku pražských památek.

V pátek čekala studenty exkurze do podniku Foxconn Technology CZ, s.r.o. v Kutné Hoře. Pro jednoho z nich, Gregora Mozera, to byl návrat mezi „staré známé“, neboť v této firmě mu naše škola v rámci programu Erasmus+ zajistila letos na jaře tříměsíční stáž. Po prohlídce firmy si studenti prošli i historické centrum Kutné Hory. Sice unaveni třemi hektickými dny, ale plni nových poznatků a zážitků se vydali na dlouhou cestu domů.

Těší nás, že kooperace s VOŠ Novo Mesto, která začala letos na jaře zajištěním stáží pro jejich studenta ve Foxconnu Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora a pro naše tři studenty ve Slovinsku, přerůstá rámec programu Erasmus+. Tato neformální přátelská spolupráce tak zahrne všechny studenty a pedagogy obou škol.

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení