Hovory z Gradce

Dobrý den,
jmenuji se Jiří Kodeš a jsem studentem třetího ročníku na Vyšší odborné škole. V těchto měsících jsem s projektem Erasmus + na pětiměsíční praxi ve Slovinsku.

Proč Erasmus?

Abych řekl pravdu, nikam se mně nechtělo. Nechat tu přátele a rodinu bylo asi nejtěžší. Hodně moje rozhodnutí změnila paní Křížová a pan Kluh. Ti mně hodně pomohli, stále mi říkali, že to zvládnu a ať jedu. Poté se přidala rodina, přátelé a bylo to J .

Slovinsko?

S tímto rozhodováním mně pomohl pan Kluh, který má bohaté zkušenosti s touto zemí. Říkal mi, jak je nádherná a že tu jsou velice přátelští lidé. A měl naprostou pravdu. Ještě jsem se nesetkal s tím, aby se lidé na mě koukali jako na cizince, ale spíš mě berou jako vlastního J . Poznal jsem zde řadu přátel a každý mě někam zve. Na drink, na výlet nebo jen tak na pokec.

Moje práce?

Pracuji ve firmě Gozdno Gospodarstvo d.d., která se zabývá vším od zpracování dřeva až po stavbu ekonomických domů. Zde pracuji na úseku administrativním, finančním a účetním. Pomáhám se zpracováním faktur, účtováním do systému (je úplně jiný než máme u nás).
Navíc pokaždé, když se koná firemní akce, jsem pozván a berou mě jako kolegu i jako kamaráda. Nikdy nezapomenu na teambuilding, ale o tom se nesmí vyprávět J .

Pár slov na závěr?

Nebojte se cestovat, ať je to kamkoliv, jak by řekla moje teta: Jste mladí, krásní a úspěšní, tak cestujte, dokud můžete“.

Tímto bych rád pozdravil všechny ve škole.

Jiří Kodeš
Slovenj Gradec