Výprava za Godzillami a spol.

V úterý 31. 10. 2017 se studentky třídy V2E vypravily podívat do míst, kde se rodí autíčka značek Toyota, Peugeot a Citroën, tedy do firmy TPCA v Kolíně – Ovčárech.

Nejprve si při zhlédnutí zbrusu nového videa udělaly představu o celém procesu výroby a pak v provozu mohly na vlastní oči vidět, jak funguje francouzsko- japonský joint venture, metoda JIT, kaizen a další nástroje, o kterých do té doby slyšely jen v hodinách odborných předmětů. Práce dvou Godzill a dalších 198 o něco menších robotů připomínala úchvatný vědecko-fantastický balet a bylo to i trochu strašidelné, což se ostatně k Halloweenu náramně hodilo.