Studijní obor: Obchodní akademie (kód oboru: 63-41-M/02)

Poskytované vzdělání: úplné střední odborné

Délka denní formy studia: 4 roky

Ukončení studia: maturitní zkouškou

Podmínky přijetí:

- úspěšné ukončení 9. třídy ZŠ
- úspěšné vykonání přijímacích zkoušek

Charakteristika oboru a profil absolventa:

Obor Obchodní akademie je koncipován jako univerzální střední odborné vzdělání, jehož základ tvoří znalost dvou cizích jazyků, práce s počítačem, znalost ekonomiky, účetnictví a obchodní korespondence. Z hlediska obsahu lze rozdělit učební plán oboru na všeobecně vzdělávací základ a profilující odborné vzdělání. 

Absolventi zaměření Účetnictví a finance jsou připravováni pro výkon různorodých činností v obchodně podnikatelské praxi, které zabezpečují finanční hospodaření podniku, jeho účetnictví, statistiku, cenovou tvorbu, daňovou agendu a další odborné práce administrativního charakteru.

Absolventi zaměření Logistika jsou připravováni pro zajištění logistických služeb v oblasti ekonomiky a podnikání, které optimalizují materiálové toky ve výrobě, skladovací procesy a přepravu. Dále pak sjednávají pojištění v přepravě, vedou komplexní správu celních dokladů a komunikují s obchodními partnery a příslušnými orgány veřejné správy.

 

Ke stažení
ikonaUčební plán OA (LOG a UFP)

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

14.01.2018
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016