Exkurze do TPCA Czech, s.r.o.

Ve středu 31. 5. 2017 navštívili žáci třídy S1 areál firmy TPCA Czech, s.r.o. v průmyslové zóně Ovčáry. Nejprve nás krátký film seznámil s postupem výroby osobních automobilů Toyota, Peugeot a Citroën, potom jsme nastoupili do vozíků a vydali se na okružní vyhlídkovou cestu, vybaveni zařízením pro poslech výkladu, ochrannou helmou a brýlemi.

Zahlédli jsme lisovnu, kde celý výrobní proces začíná – ze svitků plechu různých tlouštěk a šířek jsou za studena vytvarovány jednotlivé části karoserií. Ty jsou následně spojeny ve svařovně mnoha roboty na automatizovaném pracovišti, ale také ručně. Po nalakování jsou ke karoserii připojovány další funkční celky. Součásti určené k namontování jsou připraveny ve speciálních paletách a regálech, rozváženy mimo jiné vozíky bez řidiče, které při pohybu hrají melodii a umí se zastavit před překážkou. Výroba auta trvá 12 hodin, ukončena je zkouškou těsnosti. Každou 63. sekundu vyjíždí z linky 1 nový automobil.

Exkurze do TPCA patří mezi další akce konané v rámci projektu CPTO za účelem spolupráce SŠ se zaměstnavateli v rámci komunitního rozvoje.

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek