Exkurze žáků ZŠ do Prahy v rámci projektu CPTO

Exkurze žáků ZŠ do Prahy v rámci projektu CPTO

Exkurze žáků ZŠ do Prahy v rámci projektu CPTO

Ve čtvrtek 9. března 2017 se uskutečnil pro žáky ZŠ výlet do Prahy za technickými památkami. Výletu se zúčastnili žáci ze ZŠ Masarykova Čáslav, Potěhy, Golčův Jeníkov a Žehušice.

První zastavení se konalo v Armádním muzeu na Žižkově. Muzeum je věnováno první a druhé světové válce a meziválečnému období. Měli jsme možnost zde vidět řadu zbraní, unikátních dobových stejnokrojů, praporů, řádů, vyznamenání a rovněž osobních památek na československé prezidenty a přední představitele čs. armády.

Obědovou svačinu jsme si snědli na Vítkově, pod sochou Jana Žižky z Trocnova – je to třetí největší bronzová jezdecká socha na světě. A jak nám tam chutnalo.

Závěr naší expedice technickými památkami patřil Národnímu technickému muzeu. NTM je největší českou institucí specializovanou na muzejní sbírky technického charakteru. Muzeum bylo založeno 1908 jako Technické muzeum Království českého. V současnosti představuje své sbírky ve 14 expozicích.

Žáci v průběhu exkurzí plnili různorodé úkoly, které zaznamenávali do pracovních listů. Zjišťovali informace z průběhu 1. i 2. světové války (Armádní muzeum) nebo třeba rok a název prvního automobilu, který byl vyroben v českých zemích či jaké přírodniny se používaly pro měření času (NTM).

Plnění úkolů bylo týmové, za školu. Žáci byli velmi pilní a na všechny otázky hledali odpovědi. Jelikož se všichni zúčastnění aktivně zapojili, dostali na závěr malý dáreček.

Exkurze za technickými památkami se realizovala s finančním přispěním firmy Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora. Moc děkujeme.

Akci zorganizoval Ing. Jan Novák a zrealizovali Ing. Alena Majznerová a Mgr. Věra Szabová.

 

Exkurze se konala v rámci druhého roku udržitelnosti projektu „Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem“ registrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/44.0011

KA A12i - Využívání technických památek a interaktivních expozic technického a přírodovědného charakteru k přípravě žákovských/školních projektů zaměřených na popularizaci tohoto typu vzdělávání.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
06.03.2018
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016