Zahájení kroužků pro žáky ZŠ

Ve čtvrtek 2. února 2017 bylo v rámci projektu „CESTOU PŘÍRODOVĚDNÝCH A TECHNICKÝCH OBORŮ NAPŘÍČ STŘEDOČESKÝM KRAJEM“ zahájeno další kolo technických kroužků pro žáky základních škol.

Zájemci si mohou vybrat ze tří různých kroužků:

-           kroužek programování pomocí stavebnic MERKUR a LEGO

-           kroužek kreslení na počítači s využitím 3D tiskárny a 3D skeneru

-           kroužek vyrábění na CNC strojíc

Prvního setkání se zúčastnili žáci ze základních škol v Potěhách, Golčově Jeníkově, Žehušic a z Čáslavi Masarykova. Kromě vlastních kroužků připravujeme pro jejich účastníky i výlety. První z nich by se měl konat 9. března a vyjet bychom měli do Národního technického muzea a do Armádního muzea do Prahy.

29.05.2020

Jednotné přijímací zkoušky se konají v pondělí 8. června 2020 od 8:30 hodin (Matematika) a od 10:55 hodin Český jazyk a literatura.

Přijímací zkoušky probíhají podle následujících hygienických pravidel, která vycházejí z metodického pokynu MŠMT o „Ochraně zdraví na středních školách v průběhu přijímacích a maturitních zkoušek“:

celý článek