Cultural knowledge 2

Cultural knowledge 2

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner číslo 2: Lotyšsko

Biznesa augstskola Turiba (BAT) vznikla v roce 1993 v Rize a je jednou z předních organizací v terciálním vzdělávacím sektoru Lotyšska. V současnosti studuje na této univerzitě v bakalářských i magisterských programech cca 4 500 studentů z celého světa.

V posledních pěti letech byla a je místní katedra jazyků zapojena v 19 mezinárodních projektech. Dr. Paed. Ineta Luka, vedoucí katedry, je koordinátorkou první části projektu.

A co nám Lotyši připravili?

Modul č. 1, frankfurtské letiště, Dušičky. Dva muži čekají na letadlo do Rigy. Jānis Zariņš se vrací domů a John Turner z Washingtonu hodlá poprvé navštívit zemi, odkud přišli kdysi jeho prarodiče. Setkání s tradicemi začíná právě tady, v letištní kavárně.

Skupinka mezinárodních studentů se za pomoci Lotyšky Anny musí vypořádat se zapeklitým úkolem. Mají připravit prezentaci o nehmotném kulturním dědictví zapsaném na seznamu UNESCO. To je modul druhý.

Ve třetím modulu nás australská sestřenice Helena a její lotyšská příbuzná Silvija zavedou do Siguldy – města vycházkových holí.

Novinky

06.11.2020

Lyžařský kurz v přípravě - leden 2021

V příloze naleznete informace k lyžařskému kurzu pro 1. ročníky SPŠ a OA Čáslav. 

celý článek
13.10.2020

Matika pro spolužáky 

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.

Nejčtenější

27.10.2020
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
30.09.2020
Základní dokumentace - školní řády, výroční zpr...
celý článek