Cultural knowledge 2

Cultural knowledge 2

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner číslo 2: Lotyšsko

Biznesa augstskola Turiba (BAT) vznikla v roce 1993 v Rize a je jednou z předních organizací v terciálním vzdělávacím sektoru Lotyšska. V současnosti studuje na této univerzitě v bakalářských i magisterských programech cca 4 500 studentů z celého světa.

V posledních pěti letech byla a je místní katedra jazyků zapojena v 19 mezinárodních projektech. Dr. Paed. Ineta Luka, vedoucí katedry, je koordinátorkou první části projektu.

A co nám Lotyši připravili?

Modul č. 1, frankfurtské letiště, Dušičky. Dva muži čekají na letadlo do Rigy. Jānis Zariņš se vrací domů a John Turner z Washingtonu hodlá poprvé navštívit zemi, odkud přišli kdysi jeho prarodiče. Setkání s tradicemi začíná právě tady, v letištní kavárně.

Skupinka mezinárodních studentů se za pomoci Lotyšky Anny musí vypořádat se zapeklitým úkolem. Mají připravit prezentaci o nehmotném kulturním dědictví zapsaném na seznamu UNESCO. To je modul druhý.

Ve třetím modulu nás australská sestřenice Helena a její lotyšská příbuzná Silvija zavedou do Siguldy – města vycházkových holí.

Novinky

05.12.2019

Vážení žáci a studenti,

z technických důvodů (výměna oken), bude školní jídelna ve dnech

18. - 20. 12. 2019 uzavřena tj. nebude se vařit ani vydávat strava (snídaně, obědy, večeře).

Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný adventní čas.

 

Mgr. Věra Szabová, ředitelka školy

02.12.2019

Exkurze do Senátu Parlamentu ČR

Exkurze do Senátu Parlamentu ČR se koná v pondělí 16. prosince 2019 pro žáky OA4, EL4. Organizačně zajišťuje Mgr. I. Domácí. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav.

Nejčtenější

18.10.2019
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
04.11.2019
Základní dokumentace - školní řády, výroční zpr...
celý článek

Média

31.08.2016