Cultural knowledge 4

Cultural knowledge 4

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner číslo 4:  Rumunsko

Universitatea Sapientia din Cluj-Napoca je nezávislou univerzitou maďarské menšiny v Rumunsku. Tři její fakulty – ekonomická, sociologicko-humanitní studia a strojírenství se nacházejí ve městě Miercurea Ciuc, fakulta vědy a umění sídlí ve městě Cluj-Napoca a fakultu technických a humanitních věd hledejme ve městě Targu-Mures.

Na dva tisíce studentů studuje ve 30 bakalářských a 12 magisterských oborech. Při fakultě sociologicko-humanitních studií najdeme i tzv. Stříbnou univerzitu pro studenty 50+. V projektu má Sapientia na starosti koordinaci druhé fáze, a tou jsou národní jazykové mutace jednotlivých výukových modulů.

A na co se můžeme těšit?

V prvním modulu se společně se skupinou studentů vypravíme o Svatodušních svátcích na pouť do Sumuleu Ciuc, kde s nimi strávíme celý týden a prozkoumáme tuto kulturně velmi zajímavou oblast.

Transylvánie není jenom hrabě Drákula. Poznejme vánoční a novoroční zvyky tohoto regionu v modulu druhém.

Ve třetím modulu bude pořádné horko. Budeme totiž tančit na mezinárodním festivalu hudby a tanců Kalotaszeg.

Novinky

29.05.2020

Jednotné přijímací zkoušky se konají v pondělí 8. června 2020 od 8:30 hodin (Matematika) a od 10:55 hodin Český jazyk a literatura.

 

Přijímací zkoušky probíhají podle následujících hygienických pravidel, která vycházejí z metodického pokynu MŠMT o „Ochraně zdraví na středních školách v průběhu přijímacích a maturitních zkoušek“:

celý článek

Nejčtenější

28.05.2020
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2019/...
celý článek
05.05.2020
Příprava na maturitní zkoušky a absolutorium O...
celý článek
21.04.2020
Uvolňování opatření v oblasti školství S účinn...
celý článek

Média

31.08.2016