Cultural knowledge 5

Cultural knowledge 5

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner č. 5:  Polsko

Nadace Pro Scientia Publica se sídlem v polské Vratislavi působí na poli vzdělávání dospělých od roku 2010. Specializují se zejména na starší spoluobčany a jejich začleňování do společnosti. Senioři 65+ z oblasti dolního Slezska se ve specializovaných kurzech zdokonalují v počítačové gramotnosti, blogování a v užívání sociálních médií. V projektu má tato organizace na starosti oblast diseminace.

V rámci jednotlivých modulů jsme již poznali vánoční oslavy v Lotyšsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku. První modul nás zavede společně s dědečkem do Velké Británie, kde pobývají jeho vnoučata. Jsou vánoce a rodina po dlouhé době tráví tyto svátky společně. Dědeček se snaží vnoučatům přiblížit polské vánoční tradice.

Ve druhém modulu se s Johnem a Markem vypravíme objevovat kouzlo Vratislavi. Seznámíme se tu nejen s uličnickými trpaslíky.

Ve třetím modulu pomůžeme Piotrovi postavit na nohy obchod s uměleckými a řemeslnými výrobky. Nebude to lehké, ale snad se nám to povede.

Novinky

29.05.2020

Jednotné přijímací zkoušky se konají v pondělí 8. června 2020 od 8:30 hodin (Matematika) a od 10:55 hodin Český jazyk a literatura.

 

Přijímací zkoušky probíhají podle následujících hygienických pravidel, která vycházejí z metodického pokynu MŠMT o „Ochraně zdraví na středních školách v průběhu přijímacích a maturitních zkoušek“:

celý článek

Nejčtenější

28.05.2020
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2019/...
celý článek
05.05.2020
Příprava na maturitní zkoušky a absolutorium O...
celý článek
21.04.2020
Uvolňování opatření v oblasti školství S účinn...
celý článek

Média

31.08.2016