Cultural knowledge 5

Cultural knowledge 5

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner č. 5:  Polsko

Nadace Pro Scientia Publica se sídlem v polské Vratislavi působí na poli vzdělávání dospělých od roku 2010. Specializují se zejména na starší spoluobčany a jejich začleňování do společnosti. Senioři 65+ z oblasti dolního Slezska se ve specializovaných kurzech zdokonalují v počítačové gramotnosti, blogování a v užívání sociálních médií. V projektu má tato organizace na starosti oblast diseminace.

V rámci jednotlivých modulů jsme již poznali vánoční oslavy v Lotyšsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku. První modul nás zavede společně s dědečkem do Velké Británie, kde pobývají jeho vnoučata. Jsou vánoce a rodina po dlouhé době tráví tyto svátky společně. Dědeček se snaží vnoučatům přiblížit polské vánoční tradice.

Ve druhém modulu se s Johnem a Markem vypravíme objevovat kouzlo Vratislavi. Seznámíme se tu nejen s uličnickými trpaslíky.

Ve třetím modulu pomůžeme Piotrovi postavit na nohy obchod s uměleckými a řemeslnými výrobky. Nebude to lehké, ale snad se nám to povede.

Novinky

05.12.2019

Vážení žáci a studenti,

z technických důvodů (výměna oken), bude školní jídelna ve dnech

18. - 20. 12. 2019 uzavřena tj. nebude se vařit ani vydávat strava (snídaně, obědy, večeře).

Omlouváme se za vzniklé komplikace.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný adventní čas.

 

Mgr. Věra Szabová, ředitelka školy

02.12.2019

Exkurze do Senátu Parlamentu ČR

Exkurze do Senátu Parlamentu ČR se koná v pondělí 16. prosince 2019 pro žáky OA4, EL4. Organizačně zajišťuje Mgr. I. Domácí. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav.

Nejčtenější

18.10.2019
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
04.11.2019
Základní dokumentace - školní řády, výroční zpr...
celý článek

Média

31.08.2016