Cultural knowledge 5

Cultural knowledge 5

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner č. 5:  Polsko

Nadace Pro Scientia Publica se sídlem v polské Vratislavi působí na poli vzdělávání dospělých od roku 2010. Specializují se zejména na starší spoluobčany a jejich začleňování do společnosti. Senioři 65+ z oblasti dolního Slezska se ve specializovaných kurzech zdokonalují v počítačové gramotnosti, blogování a v užívání sociálních médií. V projektu má tato organizace na starosti oblast diseminace.

V rámci jednotlivých modulů jsme již poznali vánoční oslavy v Lotyšsku, Slovinsku, Chorvatsku a Rumunsku. První modul nás zavede společně s dědečkem do Velké Británie, kde pobývají jeho vnoučata. Jsou vánoce a rodina po dlouhé době tráví tyto svátky společně. Dědeček se snaží vnoučatům přiblížit polské vánoční tradice.

Ve druhém modulu se s Johnem a Markem vypravíme objevovat kouzlo Vratislavi. Seznámíme se tu nejen s uličnickými trpaslíky.

Ve třetím modulu pomůžeme Piotrovi postavit na nohy obchod s uměleckými a řemeslnými výrobky. Nebude to lehké, ale snad se nám to povede.

Novinky

04.01.2021

Lyžařský kurz v přípravě - změna termínu - březen 2021

V příloze naleznete informace k lyžařskému kurzu pro 1. ročníky SPŠ a OA Čáslav. 

celý článek
13.10.2020

Matika pro spolužáky 

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.

Nejčtenější

13.12.2020
Učitelské noviny č. 41-42, 43-44 /2020 s p...
celý článek
04.01.2021
Lyžařský kurz v přípravě - změna termínu - břez...
celý článek
01.12.2020
Stužkovací „večírek“ V ponděl...
celý článek