Dílničky pro mateřské školky

Dílničky pro mateřské školky

Dílničky pro mateřské školky

KA 3: Podpora polytechnického vzdělávání

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 se uskutečnila již tradiční Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z mateřských škol. Náplní této dílničky je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Do školy dorazilo 19 předškoláků z Mateřské školy U Bašty Čáslav. Tito malí žáčci měli možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušeli mnoho praktických věcí.

Pro děti byly připraveny 3 dílny – truhlárna, zámečna a laboratoř elektro a automatizace. Malí žáčci byli rozděleni na dvou skupin, aby si mohli svou zručnost vyzkoušet. V truhlářské dílně zatloukali hřebíčky, pilovali, hoblovali, řezali  a poznávali nářadí. V zámečnické dílně šroubovali šroubky a matičky či se snažili ohýbat plechy. V laboratoři elektro a automatizace žáčci viděli, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, dále se seznámili s roboty, poznali sílu stlačeného vzduchu a zjistili, jak vypadá magnetické pole.

Na závěr byli malí pracanti od pedagogů i studentů/průvodců pochváleni za odvedenou práci v dílnách a domů si každý z nich odnesl malý dáreček - dřevěnou kostku, kterou vyrobili studenti SŠ v rámci odborné praxe. A také pamětní list a malou sladkou odměnu.

Vedení školy děkuje učitelům a studentům SŠ za organizaci a paním učitelkám z MŠ za velmi dobrou práci s dětmi v průběhu celé akce.

Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008655 

Klíčová aktivita KA 3: Podpora polytechnického vzdělávání

 

Novinky

06.11.2020

Lyžařský kurz v přípravě - leden 2021

V příloze naleznete informace k lyžařskému kurzu pro 1. ročníky SPŠ a OA Čáslav. 

celý článek
13.10.2020

Matika pro spolužáky 

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.

Nejčtenější

27.10.2020
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
30.09.2020
Základní dokumentace - školní řády, výroční zpr...
celý článek