Bezbariérová škola

Bezbariérová škola

Bezbariérová škola

Součástí projektu IROP nazvaného „VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - modernizace vybavení dílen a odborných učeben“ je také zajištění bezbariérovosti celého objektu areálu školy. Do současné doby byl možný bezbariérový přístup pouze do budovy „C“. Bezbariérovost této budovy je ve formě nájezdové rampy pro vstup do objektu a výtahu pro přístup do 1. patra. 

V celém objektu jsou instalována i WC pro imobilní studenty. Z této budovy se hendikepovaní studenti dostanou i do některých dílen pro praktickou výuku, školní jídelny, knihovny a dalších učeben.

Přístup do hlavní budovy „A“ až do dnešního dne bezbariérový nebyl, to se však právě změnilo. V rámci zmíněného projektu byl výběrovým řízením pořízen pásový schodolez pro přemisťování invalidních vozíků po schodištích budovy. Přístup do hlavní školní budovy i do jednotlivých učeben ve vyšších patrech se tím pro „vozičkáře“ stal dostupným a celý areál školy je tedy bezbariérový.

Novinky

04.01.2021

Lyžařský kurz v přípravě - změna termínu - březen 2021

V příloze naleznete informace k lyžařskému kurzu pro 1. ročníky SPŠ a OA Čáslav. 

celý článek
13.10.2020

Matika pro spolužáky 

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.

Nejčtenější

13.12.2020
Učitelské noviny č. 41-42, 43-44 /2020 s p...
celý článek
04.01.2021
Lyžařský kurz v přípravě - změna termínu - břez...
celý článek
01.12.2020
Stužkovací „večírek“ V ponděl...
celý článek