„Prázdniny“ krok čtvrtý

„Prázdniny“ krok čtvrtý

„Prázdniny“ krok čtvrtý

Naše škola se před časem zapojila do projektu nazvaného Integrovaný regionální operační program (IROP) v jehož rámci bychom měli obměnit strojní vybavení školních dílen a to jak v oblasti konvenčních obráběcích strojů, kdy bychom měli získat nové soustruhy, frézky, vrtačky, brusky, strojní pily a další stroje jako například vyjiskřovačku, tak v oblasti CNC strojů, kdy bychom stávající vybavení rozšířili o několik obráběcích center včetně nejmodernějšího centra pětiosého.

Akce „kulový blesk“ vypukla na konci tohoto školního roku a nejdůležitější činnosti by měly proběhnout o hlavních prázdninách, aby v příštím školním roce mohla být v nově vybavených prostorách zahájena výuka. Pro nové stroje bude potřeba nově upravit stávající prostory strojních dílen. Nejprve bylo tedy potřeba všechny tří dílny kompletně vystěhovat, to znamená odinstalovat a odvézt stávající strojní vybavení a do jiných prostor školy přemístit veškerý nábytek a další vybavení. Pak budou vybourány betonové podlahy a položeny podlahy nové z litého betonu. Dále bude potřeba nainstalovat nové elektrické rozvody a rozvody tlakového vzduchu. Pak bude možné do těchto připravených prostor nainstalovat nové strojní vybavení, vrátit některé původní stroje, naučit se nové vybavení používat a připravit vlastní výuku.

úterý 10. července 2018 byly tedy vyklizené prostory strojních dílen předány stavební firmě VACUTEC, která bude zajišťovat bourací práce podlah a firmě ATEMIT, která bude pokládat novou podlahu.

A nyní tedy konečně hurá na prázdniny.

Novinky

03.02.2020

Sdílení učeben se SPŠ Kladno

Sdílení učeben se SPŠ Kladno proběhne ve středu 19. února 2020. Projektu se zúčastní třída S2. Organizačně zajišťuje Ing. J. Špaček a Ing. F. Obešlo.

03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

03.01.2020
  Implementace Krajského akčního plánu St...
celý článek
03.01.2020
Základní dokumentace - školní řády, výroční zpr...
celý článek

Média

31.08.2016