Elektronické čtečky

Elektronické čtečky

Elektronické čtečky

Žáci třídy S1 se účastnili projektu Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti (CZ.1.07/1.1.00/56.1148), jehož součástí bylo žáky seznámit i s elektronickými čtečkami.

Akce proběhla dne 17. února 2016 od 9 hodin v učebně číslo 68. Projektem žáky provedla vedoucí školní knihovny Markéta Štěpinová a vyučující českého jazyka a literatury Mgr. Roman Rambousek.

Studenti měli možnost si čtečky na vlastní kůži vyzkoušet a zjistit, co všechno obsahují a umožňují. Za povšimnutí stálo, že čtečka obsahuje povinnou četbu k maturitě (Kánon titulů) a další knihy v cizích jazycích. Žáci velmi brzo objevili hry a připojení na internet, odkud se do čtečky dají stahovat další tituly. Nicméně studenti nemají běžně povoleno stahovat další knihy. Pozoruhodné je technické zpracování čtečky. Text je zobrazen pomocí elektronického inkoustu, díky čemuž čtečka na jedno nabití umožňuje přečíst klidně několik tisíc stran. Má perfektně čitelný displej i na slunci, můžeme si písmo kdykoliv zvětšit nebo zmenšit, do paměti čtečky se vejde celá knihovna.

Ke konci hodiny přišel prostor pro dotazy. Mezi nejdůležitější patřilo, jestli je půjčení čtečky placené a zda je možné si ji vypůjčit domů. Pro informaci: čtečka je k dispozici pouze ve školní knihovně - studovně a tudíž prezenční výpůjčka není placená.

Podle mě se akce vydařila, jelikož se studenti dozvěděli o novém způsobu vzdělávání se a rovnou se i naučili se čtečkami pracovat.

 

Marek Hrdlička, třída S1

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek