„Prázdniny“ krok třetí

„Prázdniny“ krok třetí

„Prázdniny“ krok třetí

Tentokrát jsem vstával stejně, jako bych učil ve škole a do školy jsem také vyrazil. V osm hodin ale nezvonilo a tak jsem místo do učebny zamířil ke školnímu automobilu, naložil jsem kolegy (Ing. Alena Majznerová, Ing. Vlastimil Andrle a Ing. Jan Špaček) a vyrazili jsme na další stáž projektu „Šablony“.

Cílem naší cesty bylo tentokrát Nové Město nad Metují a místní firma ELTON, která se věnuje, na rozdíl od včerejší, mohutné mnohatunové produkce vojenské techniky, výrobě z oblasti přesné mechaniky a to kusové výrobě náramkových hodinek, sice známé značky PRIM, ale v cenových relacích od desetitisíců po statisíce a někdy i přes milion korun za jeden kus. V současné době například připravují speciální kolekci hodinek nazvaných REPUBLIKA, určených ke stému výročí založení našeho státu, z nichž několik jich bude dokonce vyrobeno ze zlata a ze stříbra. Měli jsme možnost navštívit konstrukci, výrobu i montáž těchto unikátních hodinek.

A zbylo nám i trochu času i na prohlídku historického centra a zámku Nového Města nad Metují.

Že by konečně začaly prázdniny? Zatím ještě ne.

Realizaci stáže podporuje aktivita: Stáž pedagogických pracovníků (III/2.8). Projekt "VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - Šablony 2017" je spolufinancován Evropskou unií.

Novinky

03.04.2020

Kritéria přijímacího řízení na VOŠ

Kritéria přijímacího řízení pro VOŠ Čáslav, pro denní i kombinovanou formu studia oboru Výrobní a řídící systémy podniku v profilacích:

Management a personalistika
Účetnictví a finance podniku
Údržba a servis techniky
Řízení jakosti a metrologie

celý článek

Nejčtenější

01.04.2020
Povinnosti oponenta absolventské práce. Jak se ...
celý článek
26.05.2020
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek
21.04.2020
Uvolňování opatření v oblasti školství S účinn...
celý článek

Média

31.08.2016