„A polívčička bude?“ aneb číšníkem v Rize

„A polívčička bude?“ aneb číšníkem v Rize

S kolegyní Hanou Kosíkovou jsem se vydal letadélkem airBaltic na další putování za K2. Protože ale platí zajímavá úměra, že čím menším letadlem letíte, tím dražší letenky platíte, vystačily nám peníze jen do Rigy. Rozhodl jsem se tedy opatřit nám další finanční prostředky na cestu prací a nastoupil jako číšník v místní restauraci Turiba. Bohužel kvůli své špatné lotyštině jsem z inzerátu nepochopil, že se jedná o místo statisty v krátkých videích, které se budou točit na místní univerzitě. Sice jsem si nevydělal ani cent, ale opět jsem se shledal s mezinárodním týmem, s nímž již přes osm měsíců pracujeme na projektu Unity in diversity.

Naše setkání v Rize bylo rozděleno do dvou pracovních dní. Ve čtvrtek jsem s kolegyní z rižské univerzity Dr. Inetou Luka představil koncepci jazykového kurzu pro studenty úrovně A1. Ve spolupráci se zástupci zapojených škol jsme vytvořili finální verzi kurzu a vypracovali scénáře pro videa, která budou jako poslechová cvičení vložena do výukové platformy. Zde se výborně uplatnila pohotovost a invence Hanky Kosíkové, která promptně vytvořila scénku hosta rozladěného špatnou obsluhou v restauraci. Toho perfektně zahrál italský kolega Andrea.

Podle připravených scénářů pak ve cvičné firmě při univerzitě proběhlo natáčení scének, kde jsme si zahráli role recepčních, číšníků a hostů. Poté, co jsme skončili s hraním si na divadelní oxoтники /achotniki/, zasedli jsme k rekapitulaci úkolů, které jsme k tomuto setkání měli splnit. Celý tým naší školy dostal od přísné chorvatské vedoucí projektu Hilarije jedničku. V daném termínu jsme vytvořili hry k procvičení slovní zásoby, úkoly pro interaktivní mapy, proslovy pro obchodní konference a případovou studii pro multikulturní modul. Z poloviny máme rozpracována cvičení pro Office management a modul o České republice. Práce na prvních dvou jazykových kurzech tedy rychle finišuje a od nového školního roku se budeme moci pustit do pilotáže všech jejich modulů.

Volání těchto povinností nás přinutilo se opět vtěsnat do letadélka airBaltic a vydat se domů k rozdělané práci. Pod sebou jsme nechali Rigu, tuto gotickou bránu do Pobaltí, kde se spolu střetávaly německá hanza, švédské království a carské Rusko, aby kontrolovaly tok zboží mezi západem a východem. Nechali jsme zde své přátele z ochotnického spolku „Unity in diversity“, kteří se již také začali balit, aby se vydali za námi do Čáslavi, kde proběhne naše další setkání.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
06.03.2018
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016