Bylo to na Havlbrod

Bylo to na Havlbrod

Bylo to jako z povídky Miroslava Šimka, kde napsal, že systém Českých drah nutí člověka neustále myslet. Bylo páteční ráno. Stál jsem s davem lidí na čáslavském nádraží a každý z nás řešil svoje dilema. „Nezůstanu sám v odstaveném vlaku, který místo v Kolíně skončil svou cestu v Čáslavi? Stihnu přeběhnout do rychlíku, který dál pokračuje jako zastávkový? Mám nasednout do osobáku, který se zpožděním 40 minut přijel místo rychlíku, o němž nikdo nevěděl, kdy vlastně dorazí?“  Nakonec jsem nasedl a celou cestu trnul, abych se do Havlíčkova Brodu dostal včas.

Naštěstí dostal a v devět hodin jsem již stál v učebně výpočetní techniky tamní Obchodní akademie a Hotelové školy. Seděli v ní vyučující cizích jazyků, aby otestovali výukovou platformu, která vzniká v projektu Erasmus+ „Unity in diversity“.  V úvodu našeho setkání jsem jim představil projekt a jeho cíle. Následně jsem je provedl obsahem e-learningové platformy. Vstupní seminář se tím změnil ve workshop, v kterém si mí posluchači mohli sami vyzkoušet moduly jazykových kurzů platformy. Jejich pozornost se upřela hlavně na moduly kurzu A2/B1, které odpovídají schopnostem jejich žáků. Vyzkoušené moduly poté ohodnotili prostřednictvím zpětnovazebních dotazníků.

Domů jsem se vracel v klidu. Vlak jel přesně podle jízdního řádu a já měl dobrý pocit. Mohl jsem se setkat s vedením školy a pedagogy, s kterými nás pojí velmi dobré osobní vztahy, vytvořené dlouhodobou spoluprací v Asociaci obchodních akademií a při zajišťování maturitních zkoušek. Navíc mě těšilo, že na konci našeho workshopu ohodnotili naši platformu jako užitečnou a zajímavou a doporučují ji pro využití ve výuce. Rád bych jim ještě jednou poděkoval nejenom za pozitivní hodnocení, ale hlavně za jejich čas, který mně a testování platformy věnovali.

Tento projekt je financován Evropskou komisí. Tato publikace vyjadřuje pouze názory autora a Komise nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv využití informací obsažených v tomto textu.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
06.03.2018
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016