Náš příspěvek konferenci AVOŠ

Náš příspěvek konferenci AVOŠ

Každoroční valná hromada Asociace vyšších odborných škol je časem bilancování stavu vyššího odborného vzdělávání i diskuzí o výzvách, které před tímto sektorem stojí. Letošních rozhovorů o dalším směřování vyšších odborných škol se zúčastnila i ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, Ph. D., zástupci Národního akreditačního úřadu pro VŠ a Rady vysokých škol.

Konference AVOŠ je však i místem pro výměnu příkladů dobré praxe a v tomto roce dostala naše VOŠ prostor prezentovat zde své projekty evropského vzdělávacího programu Erasmus+ pro vysokoškolské vzdělávání. A bylo čím se před posluchači pochlubit. Od roku 2007, kdy škola získala Erasmus University Charter, jsme již zrealizovali bezpočet úspěšných mobilit studentů za účelem odborných stáží v zahraničí a dali našim pedagogům možnost získávat zkušenosti na vzdělávacích institucích terciární sféry či v podnicích v zahraničí.

Díky kontaktům, které ze svých cest přivezli, jsme se posunuli od prostých mobilit do klíčové akce 2 zaměřené na inovace ve vzdělávání. Jako člen mezinárodního týmu v současné době pracujeme na projektu Language skills and intercultural issues in the hospitality industry: unity in diversity in the EU market. Výstupem projektu bude e-learningová platforma nabízející jazykové kurzy v několika úrovních žákům a studentům středních, vyšších a vysokých škol zaměřených na turismus a hotelnictví. E-learningové kurzy jsou však využitelné i pro další vzdělávání zaměstnanců z této sféry, a projekt proto získal podporu Asociace hotelů a restaurací ČR.

Zdá se, že zkušenosti z tohoto mezinárodního projektu s tvorbou studijních materiálů a implementací IT ve výuce již brzy využijeme v projektech OP VVV. Jak bylo v závěru konference sděleno pracovníky MŠMT, tyto projekty jsou již pro VOŠ připraveny, aby jim umožnily další strategický rozvoj za přispění financí z fondů Evropské unie.  

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
06.03.2018
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016