Pilot odstartoval

Pilot odstartoval

Již rok jsme součástí týmu projektu Unity in diversity, který skládá z jednotlivých modulů nástroj pro výuku odborného jazyka. Práce již tak pokročily, že můžeme začít náš výukový stroj testovat v provozu. Prvními, kdo si mohli pilotáž vyzkoušet, byli naši učitelé cizích jazyků.

Předletová příprava proběhla v učebně výpočetní techniky, kde jim byla představena celková koncepce a obsah e-learningové platformy. Tu v současné době tvoří dva kurzy pro profesně orientovanou jazykovou výuku. První kurz v úrovni A2/B1 umožnuje výuku 16 jazyků. Druhý je kurz odborného anglického jazyka v úrovni B2/C1, který kromě klasických jazykových cvičení obsahuje i případové studie.

Po této krátké instruktáži mohli vyučující svými přístupovými hesly spustit motory našeho stroje, chopit se kniplů a zahájit průlet připravenými úkoly obou kurzů. Platforma nabízí čtyři hlavní typy úkolů. Cvičení s více možnostmi, kde musíte najít správnou odpověď mezi třemi danými variantami. Cvičení s pravdivými, nebo nepravdivými prohlášeními, které musíte zkontrolovat podle daného textu. Přiřazovací cvičení, kde si vybíráte z rozbalovací nabídky. Doplňovací cvičení, kde volíte chybějící slova z daného seznamu. Navíc je možné hrát online hry, jako milionář, šibenice, hadi a žebříky, nebo řešit křížovky či kryptexy pro procvičení slovní zásoby. Je možné se i procházet vesnicí, přímořským a lyžařským střediskem díky interaktivním mapám.

Děkujeme našim odvážným pilotům za první testovací let. Jejich zážitky vyhodnocené pomocí dotazníků pro nás budou důležitou zpětnou vazbou pro zkvalitnění naší e-learningové platformy.

Tento projekt je financován Evropskou komisí. Tato publikace vyjadřuje pouze názory autora a Komise nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv využití informací obsažených v tomto textu.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
06.03.2018
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016