Školní rok»Škola

Nadcházející události

za 7 dnů 28.09.2021 Den české státnosti

 

Kritéria přijímacího řízení VOŠ - III. kolo

přihlášky do 30. 9. 2021

 

  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na SŠ - 6. 11. 2021

 

Nemůžeš osobně navštívit naši školu? Nevadí.

Mrkni na virtuální průlet: průlet školou 

Chceš vědět více o škole, podívej se na informace o studiu

Aktuální dění ve škole

Moje stáž Erasmus plus v Severním Irsku

Moje stáž Erasmus plus v Severním Irsku

Pokud rádi cestujete, poznáváte nové lidi a chcete si zkusit žít v zahraničí, program Erasmus je ta správná volba! Z Belfastu v Severním Irsku se hlásí jedna z účastnic. Účastním se tříměsíční pomaturitní stáže Erasmus Pro+.

Severní Irsko je nádherná země, plná překrásné přírody. Belfast je živé město plné jak sportovního, tak kulturního vyžití. Bydlíme spolu s dalšími pěti Češkami na ubytování, které jsme sdíleli postupně s Němci a poté s Italy. Také jsme tu poznali dalších osm Čechů a všichni dohromady podnikáme společné výlety a akce. Navštívili jsme např. Giant’s Causeway, Belfast ZOO, nejvyšší horu Severního Irska – Slieve Donard, Titanic muzeum, Ulster muzeum, výstavu moderního umění, západ i východ slunce na Cavehill a západ i na pláži u moře. Zkoušeli jsme společně bruslení, sprejování na legálních zdech, bowling, s některými společně běháme, chodíme do fitka apod. Trávíme spolu prakticky všechny večery. Prostě každý si najde své vyžití a o kulturní život se rozhodně bát nemusíte.

Celý článek

Školní parlament

Školní parlament

Školní parlament

V pátek 10. 9. 2021 se po letních prázdninách sešel Školní parlament. Na prvním sezení jsme vřele přivítali zástupce prvních ročníků.

 

Celý článek

Erasmus PRO Belfast

Erasmus PRO Belfast

Stalo se již standardem, že díky programu Erasmus+ realizují naši žáci Obchodní akademie a Strojírenství během svého studia krátké stáže v zahraničních podnicích. Erasmus PRO však tuto možnost dává i čerstvým absolventům těchto oborů a letos máme první dvě absolventky, které se rozhodly této možnosti využít a odjely v červenci na tříměsíční stáž do severoirského Belfastu.  Jednu z nich, Karolínu Hornischer - absolventku oboru Obchodní akademie, jsme na dálku krátce vyzpovídali.

 

Karolíno, kde v Belfastu pracujete?  

Pracuji ve firmě Acsoni, která se zabývá pomocí africkým lidem se zařazením do irské společnosti. Pomáhá jim nejen finančně, ale i pořádá různé koncerty a akce, kde se zdejší irská komunita může více seznámit s jejími zvyky a kulturou.

Celý článek

Stáže ve firmách – projekt ŠABLONY II

Stáže ve firmách – projekt ŠABLONY II

Stáže ve firmách – projekt ŠABLONY II

V rámci projektu „Šablony- stáže“ jsme mohli o letních prázdninách spolu s kolegou Milošem Rokytou navštívit podniky v blízkém i vzdálenějším okolí města Čáslav. Zaměstnanci firem byli ochotni nás na pár dní vzít mezi sebe, ukázat nám jak jejich firma funguje a na jakých principech stojí jejich úspěch.

Celý článek

Světlo pro Světlušku

Světlo pro Světlušku

V pondělí 6. září 2021 se žáci 4. ročníků oborů Obchodní akademie OA4 a Strojírenství S4 již tradičně zapojili do charitativní akce Světlo pro Světlušku.

Celý článek

Nový školní rok v novém

Nový školní rok v novém

NOVÝ ŠKOLNÍ ROK V NOVÉM

Symbolicky s novým školním rokem jsme dnes, 1. září 2021 vykročili s novým vzhledem školního LOGA:

Celý článek

Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+

Poslední srpnový týden jsem strávila ve španělské Barceloně, kde jsem se zúčastnila stáže v rámci projektu Erasmus+ mobilita pro zaměstnance VOŠ. Cílem projektu je zlepšení jazykových schopností a sdílení zkušeností a případné navázání spolupráce s vyučujícími VOŠ a univerzit z ostatních zemí EU.

Celý článek

Adaptační kurz tříd EL1, OA1 a S1

Adaptační kurz tříd EL1, OA1 a S1

Adaptační kurz tříd EL1, OA1 a S1

Poslední prázdninový víkend je již tradičně na naší škole věnován budoucím studentům prvního ročníku. Koná se totiž adaptační kurz, jehož cílem je seznámení „prváků“ navzájem, navázání vztahu s třídním učitelem a vytvoření základů budoucího třídního kolektivu. Důležitou složkou je i obeznámení s prostředím školy a městem Čáslav.

Celý článek

Změna jízdného

Změna jízdného

Rádi bychom Vás upozornili na změny, které nastaly od 1. srpna 2021 v Tarifu Pražské integrované dopravy, a dotknou se celého Středočeského kraje.
Víme, že začátek školního roku bývá hektický, a proto chceme předejít nepříjemnostem.

Celý článek

ISIC karty

ICIC karty

Studentům, kteří nevlastní ISIC karty, nabízíme vyhotovení za zvýhodněnou cenu 290,- Kč na 1 rok.

Nejbližší uzávěrka objednávek nových karet je do 15. 9. 2021 (platnost vytvořených karet z tohoto termínu bude do prosince 2022).

Celý článek
1 2 další >

Novinky

16.09.2021

Vážení zájemci o studium, Vážení rodiče,

Rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří naší školy, který se bude konat v sobotu 6. listopadu 2021 od 8:00 do 12:00 hod.

DOD je určen pro zájemce o studium na střední škole a jejich rodiče.

celý článek
14.06.2021

Přehled doporučených učebnic ke studiu na střední škole pro školní rok 2021/2022

celý článek
06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka odborných technických předmětů.

celý článek