Oslava 80. výročí založení školy – sobotní pokračování

Oslava 80. výročí založení školy – sobotní pokračování

Oslava 80. výročí založení školy – sobotní pokračování

V sobotu 14. října 2017 pokračovala oslava 80. výročí založení školy. Tento den byla škola otevřena pro všechny absolventy, jejich rodinné příslušníky, přátele, ale i pro ostatní veřejnost.

Každý, kdo přišel, měl možnost navštívit školu, zavzpomínat si, pohovořit se svými bývalými učiteli, spolužáky nebo si prohlédnout nové prostory školy. V celém areálu školy se tak potkávali absolventi všech věkových kategorií, jak ti první z roku 1956, tak i ti poslední z roku 2017.

Během celého dne měli návštěvníci možnost nahlédnout do všech učeben a ostatních prostor školy. V učebně č. 11 byly vystaveny historické dokumenty týkající se stavby školy, která byla zkolaudována 22. října 1937, historické fotografie a další dokumenty týkající se školy. V učebně č. 12 bylo možno shlédnout filmy o škole, jak ty starší, tak i nové. Učebna č. 35 prezentovala Ročníkové práce studentů třetích ročníků oboru Strojírenství a Ekonomického lycea a také Dlouhodobé maturitní práce maturitních ročníků. V učebně č. 40 potěšila návštěvníky studentská tabla, kde někteří absolventi objevili i své třídy. Učebna č. 56 představila soutěž Houfek-box pro žáky základních škol a pochlubila se účastí školního týmu na soutěži v Anglii -  „4 x 4 Land Rover“.

Většina absolventů zavzpomínala na svou praxi v soustružně, frézárně, zámečně, truhlárně a kovárně. V učebnách č. 47 a 49 se představil 3D tisk a psaní na klávesnici. Na budově „C“ byla návštěvníkům poskytnuta informace o programu ERASMUS, představily se fiktivní firmy a další zázemí pro studium, jako je školní knihovna či ubytovací prostory na Domově mládeže.

Škola nabídla i něco pro ty nejmenší, kteří doprovázeli své rodiče nebo prarodiče. Chlapci se vydali „Po stopách malého technika“ a děvčata zase „Po stopách malé ekonomky“. Během této hry děti plnily různé úkoly z oblasti strojírenství či ekonomie. Dále si mohly malovat křídou na chodník nebo si zahrát ringo kroužky ve společenské místnosti Domova mládeže.

S úspěchem se setkaly i stánky spolupracujících firem (např. Houfek a.s., Kovolis Hedvikov a.s. atd.). Zástupci firem zde prezentovali své firmy, představili firemní výrobní programy, možnosti spolupráce se školou, nabídky brigád či pracovního uplatnění.  

Návštěvníci také ocenili „na slovíčko s představiteli školy“, které se konalo od 10:30 hod. v učebně č. 12 s Mgr. V. Szabovou, Ing. J. Novákem a Ing. B. Janyšem nebo „vzpomínky na historii školy“ od 13:00 hod. v učebně č. 11 s Ing. J. Novákem.

V odpoledních hodinách se škola pomalu loučila se svými návštěvníky absolventy, kteří doslova „zaplavili“ školu ve velkém počtu. Tato obrovská návštěvnost školu velmi těší a je velmi potěšující, že tolik studentů se rádo přišlo podívat na místa, kde strávili příjemné, ale i horké chvilky v rámci svého studia. Vždyť za dobu své existence prošlo branou školy cca 7000 studentů a to je již úctyhodné číslo. Doufejme, že i další roky přinesou škole nové studenty a skvělé absolventy!

Novinky

31.07.2020

Vážení uchazeči o studium, 
přihlášky na VOŠ je možné podávat do 31. srpna 2020.

celý článek
31.07.2020

Prázdninový provoz kanceláří pro veřejnost

1. 7. 2020 – 31. 8. 2020 v pracovních dnech od 8:00 do 13:00 hod.

20.07.2020

Burza učebnic

Burza učebnic se bude konat v úterý 1. září 2020 od 9:00 hod. v učebně č. 11 a v přízemí budovy A. Zároveň je zajištěn prodej nových učebnic "Knihkupectvím CHRPA Čáslav".

26.06.2020

Přehled doporučených učebnic ke studiu na střední škole pro školní rok 2020/2021

celý článek