Páteční oslava 80. výročí založení školy

Páteční oslava 80. výročí založení školy

Páteční oslava 80. výročí založení školy

V pátek 13. října 2017 proběhlo na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav přátelské setkání současných i bývalých zaměstnanců školy a pozvaných hostů v rámci oslav 80. výročí založení školy. Mezi hosty byli zástupci Středočeského kraje, Města Čáslav, spolupracujících firem, finančních úřadů, bank a úřadů práce, dále také ředitelé a zástupci středních i základních škol.

Škola také přivítala zástupce ze dvou partnerských zahraničních škol, a to paní Karmen Grudnik (Višja strokovna šola Slovenj Gradec, Slovinsko) a RNDr. Ladislava Ruttkaye (Technická akadémia Spišská Nová Ves, Slovensko).     

Oslavy byly zahájeny hudebním vystoupením v aule školy a to studentem třetího ročníku oboru Strojírenství Ladislavem Horálkem. Paní ředitelka následně zahájila celý program pátečního dopoledne. Dalším vystupujícím byl Mgr. Radek Coufal, vedoucí Odboru školství, mládeže a sportu Středočeského kraje, následně se ujal slova Ing. Petr Richter, ředitel školy v letech 1990 – 2012. Ing. P. Richter zavzpomínal na své začátky ve škole a na další budování a rozšiřování školy. Během jeho vystoupení byla také uctěna památka Mgr. Josefa Vaňka, pedagoga, se kterým se jeho kolegové v tento den loučili.

Ke slovu přišla i mezinárodní spolupráce, o které pohovořil zástupce ředitelky Mgr. Pavel Kluh a slovo dostali i zahraniční hosté K. Grudnik v rámci programu ERASMUS+ a RNDr. L. Ruttkay v rámci 20leté vzájemné spolupráce. Oba hosté zhodnotili dosavadní spolupráci a popřáli škole další úspěchy v jejím rozvoji.    

Na závěr ředitelka školy Mgr. Věra Szabová poděkovala všem přítomným za účast na oslavách a všem sponzorům za podporu školy. Škole popřála mnoho úspěchů v jejím dalším rozvoji a také mnoho úspěšných absolventů.

Symbolickou tečkou bylo setkání všech zúčastněných ve školní jídelně, kde paní ředitelka Mgr. Věra Szabová spolu se všemi přítomnými připila škole k jejím 80. narozeninám.    

Další info také na regionálním zpravodajství svoboda.info:

http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/caslavska-vos-sps-a-oa-v-patek-zacala-slavit-osmdesate-vyroci-skoly/

a kutnohorsky.denik.cz:

http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/caslavska-skola-slavi-80-let-od-zalozeni-20171013.html

Novinky

31.07.2020

Vážení uchazeči o studium, 
přihlášky na VOŠ je možné podávat do 31. srpna 2020.

celý článek
31.07.2020

Prázdninový provoz kanceláří pro veřejnost

1. 7. 2020 – 31. 8. 2020 v pracovních dnech od 8:00 do 13:00 hod.

20.07.2020

Burza učebnic

Burza učebnic se bude konat v úterý 1. září 2020 od 9:00 hod. v učebně č. 11 a v přízemí budovy A. Zároveň je zajištěn prodej nových učebnic "Knihkupectvím CHRPA Čáslav".

26.06.2020

Přehled doporučených učebnic ke studiu na střední škole pro školní rok 2020/2021

celý článek