Cultural knowledge 1

Cultural knowledge and language competences as a means to develop the 21st century skills

Partner číslo 1: Chorvatsko

Turistička i ugostiteljska škola Dubrovnik, zkráceně TUSDU, je škola s více než sedmdesátiletou tradicí. Současných více než 550 studentů z blízka i daleka se vzdělává nejen v učebních oborech kuchař, číšník a cukrář, ale i v maturitních programech cestovního ruchu a hotelnictví.

Škola úzce spolupracuje s ubytovacími řetězci ALH a Valmar Hotels & Resorts. TUSDU je též velmi úspěšným předkladatelem mezinárodních projektů v rámci programu Erasmus+. Tento je již třetí v řadě. Není tedy divu, že je tato organizace koordinátorem celého projektu.

A čím tento projekt obohatili?

V prvním modulu se spolu s chorvatskou rodinkou ze Zagrebu vypravíme přímo do Dubrovníku, odkud pochází hlava rodiny. Ve městě zrovna probíhají oslavy patrona města Sv. Blažeje.

Máte rádi rytířské turnaje? A slyšeli jste někdy o bohatýrské soutěži o alku z oblasti Sinje? Že ne? Tak to si musíte vyzkoušet modul č. 2, v němž se spolu s šestiletým chlapcem vypravíte na dobrodružnou cestu právě sem.

Chorvatsko je nejoblíbenější letní destinací milionů turistů. Ale co v zimě? Vypravíme se spolu s malou Emou na narozeninovou oslavu přímo do předvánočního Záhřebu. Věděli jste, že toto město získalo cenu za nejlepší evropský advent?

01.07.2019

Prázdninový provoz kanceláří pro veřejnost

1. 7. 2019 – 30. 8. 2019 v pracovních dnech od 8:00 do 13:00 hod.

27.06.2019

Hlavní prázdniny

Hlavní prázdniny budou trvat od soboty 29. června 2019 do neděle 1. září 2019.

27.06.2019

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (26. 8. až 2. 9. 2019).