Designové návrhy na SPŠ Čáslav

Designové návrhy na SPŠ Čáslav

Designové návrhy na SPŠ Čáslav 

Střední průmyslová škola v Čáslavi již třetím rokem nabízí svým studentům oboru Strojírenství zaměření 3D modelování.  

Žáci třetího a čtvrtého ročníku využívají při výuce nové 3D technologie, které v praxi mohou využít v mnoha oblastech lidské činnosti. Studium podporuje současný trend digitalizace v nově vznikajícím směru – Společnost 4.0 pomocí procesu Vzdělávání 4.0. Absolventi si osvojují znalosti a dovednosti tvorby virtuálních i skutečných modelů pomocí skic, náčrtů, kreslících programů, 3D tisku a 3D skenování. I když je zaměření 3D modelování zahrnuto ve studijním oboru Strojírenství, absolvent najde uplatnění i v dalších oblastech. 

Ve třetím ročníku je stěžejní oblastí Kreslířská praxe a design, na kterou ve čtvrtém ročníku navazuje Atelier design. Navíc v obou dvou ročnících žáci rozvíjejí své „ruční“ dovednosti v oblasti 3D modelovacích programů na bázi CAD produktů. 

Jak probíhá výuka v této oblasti v současné době?

V rámci Atelier designu žáci navrhli design tzv. „maršálské věže“. Po fázi návrhu pomocí ručního skicování přišla na řadu výpočetní technika ve formě modelování v programu 3D modeláři. Několikahodinová práce byla ukončena pomocí tisku fyzických modelů na našich 3D tiskárnách.

Novinky

06.11.2020

Lyžařský kurz v přípravě - leden 2021

V příloze naleznete informace k lyžařskému kurzu pro 1. ročníky SPŠ a OA Čáslav. 

celý článek
13.10.2020

Matika pro spolužáky 

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.