Deštivý a větrný výlet

Deštivý a větrný výlet

Deštivý a větrný výlet

Ve středu 24. října 2018 navštívili žáci třídy S2 Letecké muzeum Kbely, které je součástí Vojenského historického ústavu v Praze. Muzeum je součástí areálu vojenského letiště Praha-Kbely, které bylo první leteckou základnou vybudovanou po vzniku Československa v roce 1918.

Svými sbírkami patří k největším leteckým muzeím v Evropě. Asi sto letadel je vystaveno v krytých halách, dvacet pět v nekrytých venkovních expozicích. Řada letounů patří ke světovým unikátům. Expozice muzea se vztahuje bezprostředně k historii československého a českého letectví, zvláště vojenského. Pro srovnání jsou zde vystaveny také vybrané typy světově významných letadel. Takže rozhodně se bylo na co dívat. Jediné, co se nepovedlo, bylo počasí. Déšť a vítr nebyly příjemné. Teplota nic moc a sluníčko a modrá obloha se ukázaly jen na chvíli až odpoledne při návratu.

Novinky

31.10.2018

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

31.10.2018

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.