Dílničky pro MŠ - 6. listopadu 2018

Dílničky pro MŠ

V úterý 6. listopadu 2018 se uskutečnila aktivita „Dílničky pro MŠ“, kterou na naší škole připravujeme pro děti z mateřských škol. Tato aktivita probíhá v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje (IKAP)“, klíčová aktivita „Podpora polytechnického vzdělávání“.

Náplní této aktivity je hravou formou přiblížit dětem z mateřských škol základy techniky.

Pro děti byly připraveny 3 dílny – truhlárna, laboratoř automatizace a laboratoř CNC techniky. V truhlárně si vyzkoušely zatloukání hřebíků, řezání a pilování dřeva a poznávaly nářadí. Z truhlárny si každý odnesl dřevěnou kostku. V laboratoři automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, jak vypadá magnetické pole, a seznámily se s dvěma naprogramovanými roboty. Jako poslední v pořadí navštívily laboratoř CNC techniky, kde pracovaly s dřevěnými tvary, jako je například koule či krychle. Z těchto tvarů si mohly postavit hrad, zahradu nebo dům a následně překreslit do pracovních listů.

Na závěr byli malí technici pochválení za odvedenou práci v dílnách a dostalo se jim zasloužené odměny v podobě Pamětních listů a sladké tečky.

Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008655

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.