Exkurze na Petřín

Ve středu dne 6. června 2018 se třídy OA2 a EL2 vypravily na Petřínskou rozhlednu. Ráno před 8. hodinou jsme se sešli na vlakovém nádraží v Čáslavi a vyrazili do Prahy za přírodovědnými a technickými památkami.

Po příjezdu do hlavního města jsme se dopravili tramvají ke stanici Újezd a pak vyrazili k lanovce. Ta nás dopravila až na konečnou stanici. Poté jsme navštívili Zrcadlové bludiště, které se nachází pár kroků od rozhledny. Prošli jsme bludištěm a nafotili spoustu vtipných fotek u dutých a vypouklých zrcadel. U rozhledny jsme zaplatili vstup a točitým schodištěm stoupali na její vrchol. Čekalo nás 299 schodů, které jsme zdárně zdolali, abychom se ocitli na 2. plošině ve výšce 55 metrů. Odtud se nám naskytl panoramatický výhled na stověžatou Prahu. Když jsme se dostali zpět na zem, prošli jsme parkem kolem Štefánikovy hvězdárny a cestičkami jsme scházeli kopec Petřín. Cestou jsme si užívali romantickou atmosféru, kterou Petřín všem zamilovaným nabízí. Pak už nás čekala jen zpáteční cesta.

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek