Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Od října 2018 zahájily svou činnost fiktivní firmy studentů II. ročníku Vyšší odborné školy. Ve vzdělávacím středisku ve Zbraslavicích byly založeny tři firmy, které v průběhu října přijaly své nové zaměstnance do pracovního poměru na základě motivačního dopisu a životopisu.

Ekonomové firem vytvořili zahajovací rozvahu, marketingová oddělení analyzují typy zákazníků a pracovníci výroby se pustili do pilotní výroby.

Všechny ještě čeká mnoho pracovních úkonů souvisejících s chodem firmy. Své úspěchy v podnikání budou moci prověřit na Veletrhu fiktivních firem, který se bude konat v polovině prosince na Nové scéně Dusíkova divadla. Do té doby musí fiktivní firmy ujít ještě kus pořádné cesty.

V tomto školním roce se představují firmy:

Nalep si! s.r.o. - výroba a prodej samolepek určených k polepu osobních i nákladních automobilů; celoplošné polepy automobilů; nákup za účelem dalšího prodeje – autodoplňky a vybavení do interiéru vozidel.

Šumí to, s.r.o. - výroba koupelových bomb a nákup za účelem dalšího prodeje.

Thea, s.r.o. - kavárna, čajovna, hostinská a pohostinská činnost.

Studenti v rámci fiktivních firem získávají vhled do podnikání a zároveň dochází k propojování mezipředmětových vazeb.

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.