Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Fiktivní firmy přijaly nové zaměstnance

Od října 2018 zahájily svou činnost fiktivní firmy studentů II. ročníku Vyšší odborné školy. Ve vzdělávacím středisku ve Zbraslavicích byly založeny tři firmy, které v průběhu října přijaly své nové zaměstnance do pracovního poměru na základě motivačního dopisu a životopisu.

Ekonomové firem vytvořili zahajovací rozvahu, marketingová oddělení analyzují typy zákazníků a pracovníci výroby se pustili do pilotní výroby.

Všechny ještě čeká mnoho pracovních úkonů souvisejících s chodem firmy. Své úspěchy v podnikání budou moci prověřit na Veletrhu fiktivních firem, který se bude konat v polovině prosince na Nové scéně Dusíkova divadla. Do té doby musí fiktivní firmy ujít ještě kus pořádné cesty.

V tomto školním roce se představují firmy:

Nalep si! s.r.o. - výroba a prodej samolepek určených k polepu osobních i nákladních automobilů; celoplošné polepy automobilů; nákup za účelem dalšího prodeje – autodoplňky a vybavení do interiéru vozidel.

Šumí to, s.r.o. - výroba koupelových bomb a nákup za účelem dalšího prodeje.

Thea, s.r.o. - kavárna, čajovna, hostinská a pohostinská činnost.

Studenti v rámci fiktivních firem získávají vhled do podnikání a zároveň dochází k propojování mezipředmětových vazeb.

Novinky

31.10.2018

Drážďany

Exkurze do Drážďan se koná ve středu 28. listopadu 2018 pro třídu OA1. Akce začíná na vlakovém nádraží Čáslav v 4:35 hod. Odjezd vlaku je v 4:50 hod. Předpokládaný návrat v 19:04 hod. Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.

31.10.2018

Houfek, a.s.

Exkurze do firmy Houfek, a.s. se koná v úterý 20. listopadu 2018 pro třídu V2E. Akce začíná vstupem do firmy v 13:00 hod. Exkurze je doplněna přednáškou na téma personálního managementu. Organizačně zajišťuje Mgr. V. Szabová.