3. ročník soutěže HOUFEK-BOX 2018

3. ročník soutěže HOUFEK-BOX 2018

3. ročník soutěže HOUFEK-BOX 2018

V prostorách VOŠ, SPŠ a OA Čáslav proběhl 26. dubna 2018 již III. ročník dovednostní soutěže Houfek-Box. Téma soutěže bylo letos zaměřené na 100 leté výročí vzniku ČSR, proto bylo zvoleno téma „Příběh techniky 1. republiky“. V soutěži organizované společností Houfek a.s. Golčův Jeníkov, ve spolupráci s průmyslovou školou a sponzorovanou také městem Čáslav, se úkolu nejlépe zhostili žáci ZŠ Žehušice.

Na soutěž, její regulérnost a hodnocení dohlížela porota, ve které zasedali zástupci společnosti Houfek a.s. (paní Ivana Houfková a Alena Süsserová), za město magistr historie pan Mgr. Jiří Žaloudek (který je spíše známý jako městský strážník či strongman) a také učitelé SPŠ (Ing. Miroslav Mach a Ing. Jan Špaček). Členové poroty měli velmi těžkou úlohu při hodnocení, když hodnotily celkem zdařilé výrobky, které připomínaly historii techniky - ať to byl automobil, traktor s károu, telefon nebo vítězná lokomotiva, či neumístivší se letadla.

Značný rozdíl byl ovšem v úrovni prezentací, kterými jednotlivé týmy doprovázely své výtvory. V prezentacích jsme se zájmem sledovali i příběhy vážící se k technickým zázrakům období první republiky, zpřítomněným výtvory ze stavebnice MERKUR.

Další „utajenou“ disciplínou byla rychlostní soutěž jednotlivých týmů ve skládání 3D puzzle do podoby starého gramofonu.

V zázemí soutěže se činili žáci třídy S2, kterým byla svěřena péče o soutěžící. Zajistili nejen doprovod soutěžících při příchodu, ale také je provázeli při prohlídce školy a řešili i další související aktivity. Jejich dobrou vizitkou je skutečnost, že se žádný soutěžící neztratil a ani ve škole nezabloudil.

Hlavní účel soutěž podle všeho splnila – žáci ZŠ z Čáslavi (ZŠ Sadová, ZŠ Náměstí), Golčova Jeníkova, Potěh, Žehušic a poprvé i z Kutné Hory (ZŠ Masarykova) si snad rozšířili poznatky o technice a dokázali je předat i dalším. A hlavně si při tom všem hráli a doufáme, že se také i bavili.

V průběhu soutěžních klání také dorazil čestný host pan Mgr. Daniel Mikš, místostarosta města Čáslavi. Velký dík patří nejen učitelům základních škol, zapojených do soutěže, ale hlavně organizátorům a sponzorům, kteří soutěž konanou v prostorách VOŠ, SPŠ a OA Čáslav připravili – společnosti HOUFEK a.s., Městu Čáslav, žákům S2 a učitelům SPŠ, v čele s paní ředitelkou.

Napřesrok se budeme těšit na další, v pořadí již 4. ročník soutěže, který bude věnovaný jednomu významnému výročí, které se váže k technice, objevům, cestám do neprobádaných oblastí a posunování hranic lidských možností.

Info také na regionálním zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/zpravy/caslav/treti-rocnik-souteze-s-kreativni-stavebnici-houfek-box-ispirovala-prvni-republika/

a kutnohorsky.denik.cz: https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/soutez-houfek-box-se-uskutecnila-jiz-po-treti-20180427.html

Novinky

21.05.2018

Prezentace projektů V2E a V2K

Prezentace fiktivních firem V2E a V2K se bude konat v pátek 25. května 2018 2. - 4. vyučovací hodinu v přednáškovém sále a uč. č. 228.

celý článek
16.05.2018

Kritéria přijímacího řízení pro II. kolo na SPŠ a OA Čáslav pro obory Strojírenství a Obchodní akademii.

celý článek
03.05.2018

Informace pro studenty - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
05.12.2017

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016