Krajské kolo Mistrovství ČR ve zpracování textů

Krajské kolo Mistrovství ČR ve zpracování textů

Krajské kolo Mistrovství ČR ve zpracování textů

I když výuka probíhá již dlouhou dobu odlišným způsobem než dříve, konají se také další aktivity. Jednou z nich je i krajské kolo Mistrovství ČR ve zpracování textů. Umožňuje porovnání žáků a studentů v dovednostech psaní na klávesnici a zpracování textů.

Soutěž se uskutečnila v kooperaci s Internetovou školou ZAV a spolupodílely se i organizace Interinfo ČR, NPI ČR a Asociace OA. V letošním roce probíhala online.

Naší školu reprezentovalo celkem 10 studentů: Daniela Bochníčková ze třídy OA1, Michal Agh, Radek Čejka – oba ze třídy EL2. Nejpočetnější byla skupina z OA3, a to: David Šindelář, Barbora Nekolová, Marek Mikulenka, Lucie Mikešová, Aneta Kuberová, Žaneta Hurdová, Martin Murárik.

Všichni zúčastnění psali desetiminutový opis v českém jazyce s penalizací 50 úhozů za neopravenou chybu a také tzv. „minutovky“, kde byla penalizace dokonce 100 úhozů. Marek Mikulenka navíc bojoval i v opisu textu v anglickém jazyce.

Krajského kola se zúčastnilo přes 450 soutěžících. Předpokládaným kritériem pro postup do celostátního kola bylo 250 čistých úhozů, ale bylo pořadateli upraveno na 325 čistých úhozů. Do celostátního kola postupovali studenti s tímto výkonem a navíc vítězové krajských kol, kteří někdy nedosáhli výkonů našich zástupců. Soutěžili jsme za Středočeský kraj, kde byla účast nejsilnější - v českém opise se zúčastnilo 73 soutěžících, kdežto v některém kraji jen dva.

Všem studentům děkujeme za reprezentaci školy.

Novinky

06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka odborných technických předmětů.

celý článek
06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka českého jazyka a literatury a výtvarné výchovy.

celý článek

Nejčtenější

16.03.2021
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
14.04.2021
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2020/...
celý článek