Milá návštěva ze „Spiše“

Milá návštěva ze „Spiše“

Milá návštěva ze „Spiše“

Již více než 20 let trvá spolupráce naší školy s partnerskou Technickou akadémiou ze Spišské Nové Vsi. V týdnu od 3. do 9. června 2018 jsme hostili 41 slovenských žáků, 2 vyučující a pana řidiče.

V neděli kolem 17.00 přijeli k nám do Čáslavi, kde je uvítala paní ředitelka Mgr. Věra Szabová a kolegové Mgr. Ivana Domácí a Ing. Jan Novák. Ubytovali se na domově mládeže Střední zemědělské školy Čáslav, kde měli zajištěny snídaně i večeře.

V pondělí brzy ráno odjeli na celodenní výlet do Prahy, kde je v dopoledních hodinách čekala prohlídka Hradčan, Malé Strany, Karlova mostu, Starého Města, Staroměstského a Václavského náměstí. Odpoledne navštívili SENÁT. Průvodkyní po Praze byla Mgr. Domácí, kterou doprovázela Mgr. Szabová.

Úterní dopoledne bylo věnováno městu Čáslavi. Slovenští hosté byli přijati na radnici panem starostou Ing. Strnadem, navštívili Žižkovu síň a kostelní věž. Poté je paní ředitelka přivedla do naší školní auly, kde na ně čekalo malé pohoštění a překvapení, které si pro ně připravili žáci třídy OA1 a EL1. S panem Ing. Karlem Šolínem odjeli po dobrém obědě do nedaleké Kutné Hory. Její památky je doslova okouzlily a nadchly.

Ve středu ráno nabrali směr Mladá Boleslav, kde pro ně byla zajištěna návštěva Muzea ŠKODA AUTO i prohlídka výrobního podniku ŠKODA AUTO, a. s. Mladá Boleslav. Odpoledne prochodili v Českém ráji. Průvodcem byl pan Ing. Jan Novák.

Ve čtvrtek navštívili nedaleký zámek Žleby, obůrku s chovem bílých jelenů a shlédli letové ukázky dravců. Po vydatném obědě v naší školní jídelně se vydali do Zemědělského muzea Čáslav. Celý den s nimi prožila Ing. Blanka Valtrová.

V pátek je čekal Pivovar Kácov a hrad Český Šternberk opět v doprovodu Ing. Nováka.

A pak již zbývalo jen dokoupit dárky a začít balit domů. V sobotu ráno odjeli zpět na Slovensko.

Celý týden bylo slunečné a velmi teplé počasí. I díky tomu věříme, že si pobyt u nás v Čechách slovenští hosté užili a zůstanou jim pěkné vzpomínky.

My se těšíme již letos, až k nim pojedeme příští rok.

Novinky

01.06.2018

Informativní schůzka rodičů

Informativní schůzka pro rodiče žáků přijatých do 1. roč. se bude konat ve středu 20. 6. od 15.30 hod. v učebně číslo 40 (OA1) a v učebně číslo 68 (S1).

celý článek
01.06.2018

Burza učebnic

Burza učebnic se bude konat ve středu 20. 6. 2018 od 14:00 hod. v přízemí budovy A a učebně č. 12.

celý článek
05.12.2017

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek

Nejčtenější

13.06.2018
Přehled doporučených učebnic ke studiu na střed...
celý článek
01.06.2018
Seznam Dlouhodobých maturitních prací tříd S4 v...
celý článek
15.06.2018
Škola nabízí studentům vystavení ISIC karet (In...
celý článek

Média

31.08.2016