Návštěva u Tutanchamona

Návštěva u Tutanchamona

Návštěva u Tutanchamona

Pro zpestření výuky v předvánočním čase jsme se ve třídě S3 rozhodli trochu si zopakovat znalosti z dějepisu a ve čtvrtek 19. prosince 2019 jsme vyrazili do Prahy.

Navštívili jsme nově otevřenou historickou budovu Národního muzea s výstavou Tutanchamon RealExperience pořádanou u příležitosti stého výročí objevu Tutanchamonovy hrobky Howarden Carterem. Kromě vystavené sbírky klasických archeologických předmětů včetně egyptských mumií a safkofágů, byla hlavní náplní výstavy multimediální expozice, ve které jsme na vlastní kůži zažili osud faraona po jeho smrti, znovuobjevení Tutanchamonovy hrobky a cestu v čase zpět do Údolí králů a následně až do podsvětí, kde průvodcem posmrtného života byl sám Tutanchamon. Názorně jsme tady viděli, jak má vypadat moderní koncept výstavy.

Novinky

24.01.2020

Přijímací zkoušky nanečisto 2020/2021

I v letošním školním roce proběhnou na naší škole přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátého ročníku budou mít možnost vyzkoušet si přijímací testy a získat tak zkušenosti k ostrým přijímacím zkouškám.

celý článek
03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek
27.12.2019

Prezentace Diakonie Čáslav

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 představí Mgr. V. Marušák žákům naší školy projekt dobrovolnického centra Diakonie Čáslav a nabídne jim možnost zapojení do krátkodobé či dlouhodobé dobrovolnické činnosti.