Postup našich studentek do krajského kola Ekonomické olympiády

Postup našich studentek do krajského kola Ekonomické olympiády

Postup našich studentek do krajského kola Ekonomické olympiády

I přes obtížné podmínky ve výuce v letošním roce se nadále věnujeme také dalším činnostem, jako jsou soutěže žáků. Jednou z nich byla i Ekonomická olympiáda, které se účastnily čtvrté ročníky oboru Obchodní akademie a Ekonomické lyceum. Nejprve proběhla školní kola.

Pořadateli byli vybráni nejlepší účastníci a ti postupovali do krajského kola. Do něj se za naší školu podařilo probojovat 3 děvčatům. Jmenovitě to byly studentky: Vendula Pokorná a Andrea Hudcová – obě z OA4 a Natálie Mikšová ze třídy EL4.

Krajské kolo probíhalo online dne 16. března 2021. Po krátkém instruktážním videu následoval test a děvčata řešila celkem 25 otázek. Naštěstí nás nepronásledovaly technické problémy a vše se podařilo řádně odeslat.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR. 

Děvčatům děkujeme za reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů.

Novinky

06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka odborných technických předmětů.

celý článek
06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka českého jazyka a literatury a výtvarné výchovy.

celý článek
06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Vychovatel/ka na domově mládeže.

celý článek

Nejčtenější

16.03.2021
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
14.04.2021
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2020/...
celý článek