Praktické maturitní zkoušky byly zahájeny

Praktické maturitní zkoušky byly zahájeny

Praktické maturitní zkoušky byly zahájeny

Ve dnech 26. a 27. 4. 2021 probíhají praktické maturitní zkoušky našich žáků OA4 a EL4. Studenti přicházejí do učebny po negativním antigenním testu, který předchází samotnému vstupu do třídy.

V 8:00 hod. byly slavnostně zahájeny praktické maturitní zkoušky. Paní třídní vyučující, Ing. Blanka Valtrová, přivítala s úsměvem všechny žáky, sdělila třídě organizační pokyny a vyzvala každého k losování otázek.

Studenti mají připraveny globální příklady z ekonomie, namodelované účetní případy z účetnictvím s využitím příslušného SW. Součástí práce je také správně formulovaný úřední dopis a cizojazyčná dokumentace dle pravidel ČSN. Na zpracování všech částí příkladů praktické maturitní zkoušky mají celkem sedm vyučovacích hodin.

Praktická maturitní zkouška je první ze všech zkoušek, ze kterých studenti skládají maturitní zkoušku. Letos, z důvodu pandemie, nebudou studenti psát písemnou práci z českého a cizího jazyka. Na začátku května je čekají didaktické testy a začátkem června ústní zkoušky. Ústní zkoušky z českého a cizího jazyka jsou v tomto školním roce dobrovolné.

Všem našim maturantům přejeme úspěšné složení všech součástí maturitních zkoušek a úspěšné zvládnutí zkoušek z dospělosti.

Novinky

06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka odborných technických předmětů.

celý článek
06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka českého jazyka a literatury a výtvarné výchovy.

celý článek

Nejčtenější

16.03.2021
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
14.04.2021
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2020/...
celý článek