Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 6

Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 6

Praxe našich studentů VOŠ III. ročníku - část 6

Kutná Hora, Pardubice, Praha. Tři města, 5 divizí a logistické centrum. To je Foxconn v rámci České republiky. Díky strategické poloze je firma regionální základnou pro zbytek Evropy, Afriku, Blízký východ. Foxconn je uznávaným leaderem ve výrobě spotřební elektroniky a jejích součástek. Našimi zákazníky jsou renomované společnosti, pohybující se v oblasti IT.

Společnost zaměstnává odborníky na světové úrovni a stále se posouvá vpřed. I díky tomu se může pyšnit tituly Nejlepší zaměstnavatel regionu a 2. Nejlepší zaměstnavatel v ČR. Hlavní sídlo společnosti je na Taiwanu. Dceřiná společnost Foxconn Technology CZ s.r.o. začala fungovat v nově vybudovaném závodě v roce 2008. V současné době sídlí v Kutné Hoře globální divize CESBG (Cloud Enterprice Solution Business Group) vyrábějící serverová řešení. Ve společnosti Foxconn pracovala studentka Klára Hurdová.

Jak probíhala Vaše praxe?

Ve společnosti Foxconn jsem působila půl roku na HR oddělení v rámci povinných praxí. HR je souhrnný název pro personální a administrativní oddělení. Získala jsem zkušenosti v své studijním oboru. Naučila jsem se tam, jak probíhá přijímací proces nových zaměstnanců do pracovního poměru. Jaké informace o zaměstnancích je potřeba zajistit, sepisovaní vstupních dokumentů. Naučila jsem se testovací proces zaměstnanců. Také jsem chodila testovat agenturní zaměstnance. Za celých pět měsíců mého působení ve společnosti se odehrály dva mimořádné náborové dny, které jsem vedla v rámci testování. Poté jsem otestované uchazeče o zaměstnání předala kolegyním, které s nimi vedly individuální pohovory.

Co Vám praxe přinesla?

Co se týče administrativního oddělení, jsem se naučila vyplňovat Prohlášení o slevách na daních, se čímž jsem měla problém před působením v dané společnosti. Vytvářela jsem nové osobní složky zaměstnanců. V rámci auditu na GDPR jsem byla požádaná přeorganizovat kartotéku osobních složek podle ID zaměstnanců. Částečně jsem zastávala i pozici asistentky. Naučila jsem se vytvářet ID karty zaměstnanců. Pomáhala jsem při výdeji pracovního oblečení. Aktualizovala jsem nástěnku s nabízenými volnými pracovními pozicemi. Vyvěšovala jsem ve společnosti plakáty týkající se chystaných akcí. Organizačně jsem vypomáhala na dni otevřených dveří, který společnost pořádala v rámci desátých narozenin od založení v Kutné Hoře. Měla jsem možnost podívat se do Foxconnu v Pardubicích.

Práce mě velice překvapila. Zkušenosti, které jsem získala za své působení ve společnosti, jsou k nezaplacení. Díky tomu vím, že touto cestou chci do budoucnosti jít. Ráda se učím novým věcem. Naučila jsem se více pracovat v kolektivu. Co se týče mého jednání s novými lidmi, tak je o poznání lepší. Na této práci mě nejvíce bavilo to, že jsem poznala různé typy osobností a lidí jiné národnosti.

Jediný problém, který nastal, byl takový, že společnost nám nezaložila vlastní účet, přes který bylo možno se dostat do systému, k práci s tiskárnou, odesíláním vytvořených potřebných podkladů, ke komunikaci přes server společnosti. I přes opakované upozornění na daný problém jsem se vlastního účtu nedočkala.

Uvažujete o práci v této organizaci?

Pracovat v této společnosti do budoucna by bylo skvělým přínosem. V současném kolektivu se mi pracovalo opravdu skvěle. Komunikace probíhala vždy klidným směrem, a pokud se naskytly nějaké problémy nebo nejasnosti, ostatní byli velice ochotni s čímkoli poradit a pomoct.

Novinky

17.04.2019

Velikonoční prázdniny v tomto školním roce připadají na čtvrtek 18. dubna 2019.
Pátek 19. dubna 2019 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního
klidu, ve znění pozdějších předpisů.

01.04.2019

Filmová projekce "První člověk"

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 je pro žáky 1. - 3. ročníků SPŠ a OA Čáslav v kině M. Formana Čáslav připravena projekce filmu "První člověk". Začátek projekce je v 9:10 hod. Film trvá 141 minut.

Nejčtenější

17.04.2019
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2019/...
celý článek
02.04.2019
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
09.04.2019
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016