„Prázdniny“ den třetí

Tentokrát jsem vstával stejně, jako bych učil ve škole a do školy jsem také vyrazil. V osm hodin ale nezvonilo a tak jsem místo do učebny zamířil ke školnímu automobilu, naložil jsem kolegy (Ing. Alena Majznerová, Ing. Vlastimil Andrle a Ing. Jan Špaček) a vyrazili jsme na další stáž projektu „Šablony“.

Cílem naší cesty bylo tentokrát Nové Město nad Metují a místní firma ELTON, která se věnuje, na rozdíl od včerejší, mohutné mnohatunové produkce vojenské techniky, výrobě z oblasti přesné mechaniky a to kusové výrobě náramkových hodinek, sice známé značky PRIM, ale v cenových relacích od desetitisíců po statisíce a někdy i přes milion korun za jeden kus. V současné době například připravují speciální kolekci hodinek nazvaných REPUBLIKA, určených ke stému výročí založení našeho státu, z nichž několik jich bude dokonce vyrobeno ze zlata a ze stříbra. Měli jsme možnost navštívit konstrukci, výrobu i montáž těchto unikátních hodinek.

A zbylo nám i trochu času i na prohlídku historického centra a zámku Nového Města nad Metují.

Že by konečně začaly prázdniny? Zatím ještě ne.

Realizaci stáže podporuje aktivita: Stáž pedagogických pracovníků (III/2.8). Projekt "VOŠ, SPŠ a OA Čáslav - Šablony 2017" je spolufinancován Evropskou unií.

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek