Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+

Projekt Erasmus+

Poslední srpnový týden jsem strávila ve španělské Barceloně, kde jsem se zúčastnila stáže v rámci projektu Erasmus+ mobilita pro zaměstnance VOŠ. Cílem projektu je zlepšení jazykových schopností a sdílení zkušeností a případné navázání spolupráce s vyučujícími VOŠ a univerzit z ostatních zemí EU.

Každé dopoledne jsme začínali jazykovým kurzem angličtiny ve škole, kde jsem měla spolužáky z různých zemí Evropy, např. Portugalska, Maďarska, Polska, Litvy, Francie a dokonce dvě Češky z Jihočeské Univerzity. Našimi vyučujícími byli Steve z USA a John z Austrálie, takže jsme měli možnost slyšet dva různé akcenty. Během výuky jsme probírali nejaktuálnější světová témata, poslouchali různá zpravodajství a následně o nich diskutovali, získávali novou slovní zásobu a např. jsme také využívali oblíbené TED- talks. Každé odpoledne jsme pak pokračovali v terénu, denně jsme navštěvovali nejrůznější památky, muzea, galerie, parky a nejzajímavější místa Barcelony.  Nevynechali jsme ani španělské speciality jako např. churros chocolate nebo paella.

Let do Barcelony probíhal nad očekávání hladce, pro vstup do Španělska je potřeba test nebo očkování proti covidu a vyplnění vstupního formuláře. Všichni samozřejmě nosí roušku v uzavřených prostorách, jako jsou obchody, muzea nebo veřejná doprava. Venku ale roušku můžete odložit a užívat si slunného španělského počasí. V Barceloně to opět žije, všude v ulicích, restauracích a na plážích je spousta turistů z celého světa.

Cenné zkušenosti z jazykového kurzu využiji při výuce studentů na VOŠ a SPŠ, OA Čáslav a také pro budoucí stáže našich studentů v zahraničí.

Novinky

16.09.2021

Vážení zájemci o studium, Vážení rodiče,

Rádi bychom Vás pozvali na den otevřených dveří naší školy, který se bude konat v sobotu 6. listopadu 2021 od 8:00 do 12:00 hod.

DOD je určen pro zájemce o studium na střední škole a jejich rodiče.

celý článek
14.06.2021

Přehled doporučených učebnic ke studiu na střední škole pro školní rok 2021/2022

celý článek
06.04.2021

Hledáme posilu do pedagogického sboru na pozici: Učitel/ka odborných technických předmětů.

celý článek