Škola-Praxe-Zaměstnání – XIII.

Seriál o praxi studentů III. ročníku VOŠ 2017/2018

MARCO spol. s r.o. - Firma se zabývá projekcí a montáží datových rozvodů a zabezpečovacích systémů v souladu s požadavky Národního bezpečnostního úřadu. Mezi další činnosti patří také komplexní dodávky počítačových sítí, tvorba software (ekonomický informační systém INFOwin, programování na zakázku) a dodávky osobních počítačů, jejich komponent a přídavných zařízení.

U této firmy vykonával svou pětiměsíční praxi student Jakub Kořínek.

„Co jsi v této společnosti dělal?“

„Co se týká mojí praxe, měl jsem různorodou práci, nebylo to jen klasické sezení za kancelářským stolem. Podíval jsem se jako externista do různých firem, ale jedna mi utkvěla v paměti asi nejvíce. Navštívil jsem jednu z výrobních hal společnosti The Lego Group. Jako externí pracovník jsem zde kontroloval požární čidla, docházkový systém a zjišťoval jsem stav detenčních nádrží. Zároveň jsem měl možnost poznat, jak funguje obrovská výrobní hala této dánské společnosti. Co se týče firmy Marco, zde jsem pomáhal v administrativě a pracoval v programu AutoCad.“

„Co Ti praxe přinesla nového?“

Praxe mi přinesla spoustu zkušeností. Poznal jsem, jak funguje práce v kolektivu. Naučil jsem se více jednat se lidmi. Viděl jsem v praxi vztah mezi dodavatelem a odběratelem. Navštívil jsem spoustu firem. Poznal základy programu AutoCad a naučil jsem se pohybovat v účetním programu.“

„A chtěl bys v takové firmě v budoucnu pracovat?“

„Ve firmě Marco si dokážu představit každodenní práci na plný úvazek. Pracoval jsem v přátelském kolektivu, který mi vždy velmi rád pomohl.“

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek