Exkurze do podniku Kavalierglass, a.s.

Exkurze do podniku Kavalierglass, a.s.

Dne 11. 4. 2016 jsme se vydali na exkurzi do společnosti Kavalierglass v Sázavě. Hned u vchodu na nás čekal průvodce, který nás zavedl do vzorkovny, kde si nás převzala designerka paní Musilová. Již od rána jsme měli nabitý program.

Nejprve ukázka vzorkovny. Ta se především líbila slečnám. Sklo různých tvarů a barev. Dále následovala prohlídka výrobního závodu. Tam jsme si mohli vyzkoušet foukaní skla a nahlédnout do srdce foukaného, ale i odlévaného (formového) skla. Po celé hale bylo teplo, ale nám to nevadilo. Byli jsme absolutně zaujati září skla, které po vytažení z pece neskutečně světélkovalo. Jakpak by ne, když má více jak 1 300°C. Po této prohlídce následovalo lehké občerstvení a marketingová prezentace. Studenti se mohli dozvědět, jak správně vytvářet katalogy. Po této prezentaci následovalo závěrečné slovo od paní Bečanové, a jako poděkování drobný dárek pro každého na památku. Studenti si to užili a naši učitelé Ing. M. Frýba a Mgr. R. Kalivoda jakbysmet.

Autor článku: Lenka Kratochvílová, studentka VOŠ

Novinky

24.01.2020

Přijímací zkoušky nanečisto 2020/2021

I v letošním školním roce proběhnou na naší škole přijímací zkoušky nanečisto. Žáci devátého ročníku budou mít možnost vyzkoušet si přijímací testy a získat tak zkušenosti k ostrým přijímacím zkouškám.

celý článek
03.01.2020

Kritéria přijímacího řízení SPŠ a OA Čáslav na školní rok 2020/2021

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek
27.12.2019

Prezentace Diakonie Čáslav

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 představí Mgr. V. Marušák žákům naší školy projekt dobrovolnického centra Diakonie Čáslav a nabídne jim možnost zapojení do krátkodobé či dlouhodobé dobrovolnické činnosti.