Pracovní setkání podniků a škol na podporu technického vzdělávání

Pracovní setkání podniků a škol na podporu technického vzdělávání

Pracovní setkání podniků a škol na podporu technického vzdělávání

Ve čtvrtek 17. září 2015 proběhlo již třetí pracovní setkání zástupců průmyslových podniků, středních a základních škol na Kutnohorsku.

První setkání inicioval starosta města Kutná Hora, pan Martin Starý, na základě podnětů velkých zaměstnavatelů v okrese Kutná Hora. Všichni přicházeli s jedinou myšlenkou – máme nedostatek technických zaměstnanců. Co s tímto problémem? Jak pomoci podnikům, významným zaměstnavatelům na Kutnohorsku?

Jedním z možných řešení je podpora technického vzdělávání na základních a středních školách, úzká spolupráce škol a průmyslových podniků, nabídka materiálních, finančních a personálních zdrojů školám, zvýšená propagace poptávaných technických oborů, propojení výuky ve školách s pracovním prostředím podniků, řešení společných úkolů žáků a zaměstnanců v rámci dlouhodobých a ročníkových prací, oblast stipendií, odborných praxí, volnočasových aktivit pro žáky a studenty aj.  

Třetí pracovní setkání se konalo ve společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora. Setkání zahájila místostarostka města Kutná Hora Ing. Zuzana Moravčíková a setkání moderoval Ing. Miloslav Meloun z Hospodářské komory KH. Zúčastnění ředitelé a zástupci škol, výchovní poradci, vedoucí představitelé podniků a sdružení přispívali svými návrhy, představami, názory a přáními k výše uvedené problematice.

Na závěr pracovního setkání byly stanoveny „úkoly“ do dalšího období a následovala prohlídka výrobních prostor společnosti FoxconnTechnology CZ, s.r.o.

 

Ředitelka VOŠ, SPŠ a OA Čáslav děkuje společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. za poskytnutý sponzorský dar na realizaci technických kroužků v rámci volnočasových aktivit pro žáky ZŠ, které se budou konat od října 2015.

Více informací ke kroužkům pro žáky ZŠ v sekci „PROJEKTY“.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Filmové představení Milada

V úterý 24. dubna 2018 je pro žáky 1. - 3. ročníků SPŠ a OA v kině M. Formana Čáslav připravena projekce filmu Milada. Začátek projekce je v 10:15 hod. Film trvá 130 minut.

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek

Nejčtenější

14.04.2018
Přehled důležitých termínů pro školní rok 2018/...
celý článek
06.03.2018
Seznam Ročníkových prací tříd S3 v letech 2011 ...
celý článek
05.04.2018
Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písem...
celý článek

Média

31.08.2016