Setkání předsedů předmětových komisí se zástupci podniků

Setkání předsedů předmětových komisí se zástupci podniků

Setkání předsedů předmětových komisí se zástupci podniků

Ve středu 20. 1. 2016 od 14:00 hod. proběhlo v učitelském klubu pracovní setkání zástupců podniků, úřadu práce a předsedů předmětových komisí SŠ a VOŠ.

Projednávaly se požadavky podniků na „nejuplatnitelnější absolventy“ odborných škol a možnosti školy v návaznosti na RVP a ŠVP oborů strojírenství a obchodní akademie. Důležitým tématem byla také oblast cizích jazyků – výuka ve škole, a praktické využití v podniku. Škola prezentovala studijní obsah CIJ na VOŠ, který následně konzultovala se zástupci firem. Společnost Foxconn Technology CZ, s.r.o. nabídla škole možnost využít rodilé mluvčí v rámci doplnění výuky. Zástupci Úřadu práce Kutná Hora s podniky konzultovali adaptační programy pro absolventy, zaměstnávání mladých lidí, generační tandem aj. Další oblasti, které se projednávaly, se týkaly odborných praxí studentů SŠ i VOŠ, zapojení firem do ročníkových a dlouhodobých maturitních prací na střední škole a absolventských prací na vyšší odborné škole, odborných přednášek a exkurzí v podniku k doplnění výuky a možnost materiální podpory praktické výuky na škole.

Vedení školy děkuje za aktivní účast na setkání zástupcům firem: Foxconn Technology CZ s.r.o.  Kutná Hora; Houfek, a.s. Golčův Jeníkov; DAKO-CZ, a.s. Třemošnice; Vanad 2000 a.s. Golčův Jeníkov a Úřadu práce Kutná Hora.

Vedení školy děkuje podnikům za dosavadní podporu a spolupráci a zároveň se těší na další společné aktivity.

 

Info na webu Městského úřadu Čáslav - Čáslavské noviny březen 2016:

http://www.meucaslav.cz/obcan/caslavske-noviny/rocnik-2016/brezen/?pageshowing=2&more=2700#news2700

 

Novinky

13.10.2020

Matika pro spolužáky 

Žádáme studenty, kteří si nevyzvedli ve školní knihovně učebnice "Matika pro spolužáky", aby tak učinili po telefonické či e-mailové domluvě.

Nejčtenější

07.09.2020
V přiložených dokumentech naleznete přehled dos...
celý článek
30.09.2020
Základní dokumentace - školní řády, výroční zpr...
celý článek

Média

31.08.2016