Výprava za poznáním

Dne 27. 6. 2018 jsme se jako třída OA3 vypravili v rámci projektového dne za poznáním přírodovědné či technické památky. Cílem byl výhled z libereckého Ještědu a to společně s paní učitelkou Pelikánovou. První záchytný bod byl v 745 před budovou ZUŠ Čáslav a odtud jsme vyjeli natěšení na náš výlet.

Cesta autobusem trvala přibližně 2 hodiny. Většina studentů se snažila cestu zaspat. V 10 hod. jsme dorazili na parkoviště pod lanovkou, která mířila rovnou na Ještěd. Někteří jedinci byli z lanovky celý nesví. Lanovka nás úspěšně dopravila do cíle a to ke krásnému výhledu z okolí Ještědu. Po příchodu na vrchol nám mlha neumožnila udělat foto, ale pak se počasí umoudřilo do slunného dne. Po dlouhém pátrání červené nebo modré stezky jsme konečně začali zdolávat lesní a kamenitou cestu z Ještědu zpět na parkoviště. Cesta dolů byla velice trpká a strmá. Po úspěšném sestoupení zpět k parkovišti následovalo slíbené občerstvení při cestě domů. Pořádně jsme se nadlábli v libereckém „Mekáči“ a všichni šťastní jsme se vypravili zpět domů po náročném dni.

Děkujeme za tento dobrodružný výlet paní učitelce Pelikánové a Valtrové.

Žákyně OA3

04.07.2018

Rozpis opravných a rozdílových zkoušek studentů střední školy (27. 8. až 4. 9. 2018).

04.07.2018

Hlavní prázdniny

2. 7. - 31. 8. 2018 - hlavní prázdniny.

Přejeme všem krásné léto plné odpočinku a prosluněných dní pro načerpání nových sil.

Vážení uchazeči o studium,
jsme rádi, že jste navštívili naše stránky o možnostech studia na VOŠ Čáslav a věříme, že Vás studijní obor Výrobní a řídící systémy podniku zaujme.
Pro školní rok 2018/2019 nabízíme v rámci tohoto interdisciplinárního oboru tyto možnosti studia:

celý článek