A opět Dílničky pro MŠ

A opět Dílničky pro MŠ

A opět Dílničky pro MŠ

V úterý 15. listopadu 2016 proběhla již v pořadí čtvrtá Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Dnešní úterý k nám zavítalo 22 žáčků z Mateřské školky Masarykova Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Děti měly možnost vyzkoušet si práci v dílnách - truhlárně, zámečně a v laboratoři elektro a automatizace. V truhlárně si vyzkoušely nejoblíbenější činnost - zatloukání hřebíků. Dále si mohly vyzkoušet práci s pilkou a uříznout si kousek dřeva. V zámečně ohýbaly plechy a snažily se sešroubovat plíšky dohromady a vytvořit co nejdelšího plechového hada. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se seznámily se strašidýlkem Bohouškem, strážcem a opatrovníkem knih. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek