Jaké je to být středoškolákem?

Jaké je to být středoškolákem?

Jaké je to být středoškolákem? 

Být středoškolákem si mohli vyzkoušet žáci základních škol z Čáslavi, Kutné Hory, Žehušic, Žlebů, Vrdů a Uhlířských Janovic. Ve dnech 23. října a 16. listopadu 2017 se konala ve škole akce „Den středoškolákem“, kterou připravili učitelé odborných i všeobecně-vzdělávacích předmětů.

Žáci měli příležitost poznat prostředí školy, učebny, laboratoře i učitele a studenty školy. Formou krátkých workshopů a soutěží se seznámili s oblastmi průmyslového designu, finanční gramotnosti, psaní na klávesnici, kreslení v CAD, programování CNC strojů, mechatroniky, robotizace, hospodářského zeměpisu a cizího jazyka.

Na závěr celé akce byly aktivity týmů vyhodnoceny a nejúspěšnější z nich dostaly zajímavé dárky, které škole věnovaly spolupracující firmy a město Čáslav.

 

Pozn.

Akce se zúčastnilo přes 150 žáků. Velké poděkování patří všem kolegům a studentům za přípravu, průběh a realizaci; dalším kolegům za zajištění výuky.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek