Dílničky pro děti z MŠ Těsnohlídkova

Dílničky pro děti z MŠ Těsnohlídkova

Dílničky pro děti z MŠ Těsnohlídkova

Kdopak to dnes přišel do školy? Co je to za malé žáčky, kteří procházejí budovou školy? A copak tady dnes budou všichni dělat?

Malí předškoláci z MŠ Bašta v Čáslavi dorazili v pondělí 20. 11. 2017 do školy, aby si vyzkoušeli práci velkých kluků a holek v dílnách a laboratořích. Všichni se sešli ve školní knihovně, kde se navzájem představili. Za školu to byli učitelé technických předmětů Honza a Mirek, studenti III. ročníku oboru Strojírenství Daniel, Martin, Zdeněk a Láďa - a za děti z MŠ to byly třídy Berušek, Zajíčků a Veverek.

Po představení nic nebránilo tomu, aby se všichni společně vrhli na dopolední program „Dílniček“. Postupně se jednotlivé skupinky dětí vystřídaly v truhlárně, laboratoři automatice a v knihovně.

truhlárně chtěly děti hledat truhly a poklad :) Děti zde řezaly, hoblovaly, zatloukaly hřebíky a poznávaly nářadí. Poklad nakonec našly - každý si odnesl dřevěnou kostku, kterou vyrobili studenti SŠ v rámci odborné praxe.

laboratoři automatizace se malí předškoláci seznámili s roboty, poznali sílu stlačeného vzduchu a zjistili, jak vypadá magnetické pole – zorat se opravdu nedá …

Knihovna je kolébkou pohádek a tak zde každý malý student nakreslil svou oblíbenou pohádkovou bytost. Všechny děti věděly, co se nesmí dělat s knížkami a každý z nich byl již v knihovně – s rodiči nebo i se školkou.

Na závěr byli malí pracanti od učitelů i studentů/průvodců pochváleni za odvedenou práci v dílnách, proto si každý z nich odnesl malý dáreček.

 

Vedení školy děkuje učitelům a studentům SŠ za organizaci a paním učitelkám z MŠ za velmi dobrou práci s dětmi v průběhu celé akce.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek