Dílničky pro MŠ

Dílničky pro MŠ

Dílničky pro MŠ

V úterý 8. listopadu 2016 se uskutečnila další dílnička ze série „Dílničky pro MŠ“, tentokrát již třetí v pořadí. Tuto akci připravujeme na naší škole pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Toto úterý jsme přivítali 26 žáčků z Mateřské školky R. Těsnohlídka Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Děti byly rozděleny na tři skupiny a postupně si vyzkoušely práci v dílnách – truhlárně, zámečně a v laboratoři elektro a automatizace. V truhlárně si vyzkoušely velmi oblíbené zatloukání hřebíků. V zámečně ohýbaly plechy a snažily se zašroubovat šroubky. Mezi další úkoly patřilo poznávání pracovního nářadí např. pilky, šroubováku, kladívka. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde si pověděly, jak se v knihovně chová a jak se zachází s knížkami. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek