Putování po pražské Královské cestě

Putování po pražské Královské cestě

Putování po pražské Královské cestě

Ve středu 20. září 2017 se studenti tříd OA4 a S4 zúčastnili exkurze za památkami Prahy.

Celá exkurze byla doprovázena vlídnými slovy Mgr. Jany Ptáčkové, Mgr. Šárky Radové a Mgr. Hany Pekárkové, které nás provedly po Královské cestě, a obohatily o nové vědomosti.

Středeční čáslavské ráno nevypadalo příliš lákavě, byla zima a po slunci ani stopy. Naši cestu jsme započali na vlakovém nádraží, odkud jsme se přesunuli vlakem do Prahy. Navštívili jsme jedny z nejkrásnějších památek Prahy a vše patřičně zdokumentovali. Prošli jsme historickým centrem města přes Pražský hrad, prohlédli si Karlův most, Orloj, Prašnou bránu a krásy, které naše hlavní město nabízí. Zde jsme nabyli potřebné informace a pokračovali dále po Královské cestě. Ve škole jsme předem dostali potřebné informace týkající se plnění úkolu.

Cílem naší exkurze bylo zdokumentovat památky Prahy a následně vymyslet báseň HAIKU, která měla vyjádřit naše pocity spojené s daným místem. A aby to nebylo tak jednoduché, báseň musela být napsána v anglickém jazyce. Exkurzi jsme si všichni užili a obohatili se o spoustu kulturních zážitků.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

3. ročník soutěže HoufekBox

Ve čtvrtek 26. dubna 2018 škola bude hostit již třetí ročník technické soutěže pro žáky ZŠ. Soutěž probíhá pod patronací firmy Houfek a.s. Golčův Jeníkov. V porotě zasednou vyučující školy Ing. J. Špaček a Ing. M. Mach. Pro soutěž bude vyhrazena aula školy a uč. č. 228.  

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek