Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli.

                                                         (dalajláma)

Ve středu, 14. 12. 2016, v čase kdy asi všichni studenti a učitelé školy ještě spali, se naše třída vydala na vánoční trhy do saské metropole. Drážďany jsme měli v plánu již loni, ale povedlo se až včera. Mimo trhy, z nichž nejstarší Striezelmarkt se letos koná už po 582., které nás dokázaly naladit do skvělé vánoční atmosféry, jsme samozřejmě obdivovali také znovuobnovený kostel Frauenkirche, pomalu plynoucí Labe se svými „šífy“ a další pamětihodnosti. No a na závěr přišly samozřejmě na řadu nákupy v Centru Galerie, ve které jsme nemohli minout mimo jiné i cíl mnoha návštěvníků Drážďan, Primark.

Návštěva Drážďan rozhodně stojí za to v každém ročním období, ale pokud chcete nasát opravdovou vánoční atmosféru, podpořenou popíjením Glühwein (alkoholfrei natürlich), chroupáním pečených kaštanů, nebo dalších dobrot, jsou Drážďany to pravé a vcelku dostupné místo pro užití si kouzla adventu a přicházejících Vánoc.

Novinky

17.04.2018

Informace pro studenty  - ukončení stravování školní rok 2017/2018

Maturitní ročníky - zrušení registrace ve školní jídelně k 30. 6. 2018.

celý článek
27.03.2018

Ředitelské volno - 30. dubna 2018

Ředitelka školy vyhlašuje v pondělí 30. dubna 2018 ředitelské volno pro žáky SŠ a studenty VOŠ z provozně-ekonomických důvodů. 

31.01.2018

Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav,

pro obory: Strojírenství, Technické lyceum, Obchodní akademii, Ekonomické lyceum

celý článek